Lewandowski wygwizdany na Narodowym. Fani nie wytrzymali

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Robert Lewandowski
PAP / Leszek Szymański / Robert Lewandowski

Choć Robert Lewandowski został ostatecznie bohaterem reprezentacji Polski, to nie wszystko w meczu z Wyspami Owczymi szło po myśli kapitana naszej kadry.

W tym artykule dowiesz się o:

W tym miejscu należy przywołać sytuację z 67. minuty spotkania. Robert Lewandowski otrzymał doskonałą piłkę, wyszedł sam na sam z bramkarzem i wydawało się, że kapitan reprezentacji za moment wpisze się na listę strzelców.

Zamiast tego, Lewandowskiego dogonił jeden z piłkarzy Wysp Owczych. Napastnik Biało-Czerwonych pogubił się, podjął próbę okiwania obrońców, jednak ta zakończyła się niepowodzeniem. Futbolówka, zamiast znaleźć się w bramce, została wybita przez rywali.

To spotkało się z niezadowoleniem licznie zgromadzonej na stadionie PGE Narodowym publiczności, która niemiłosiernie wygwizdała polskiego napastnika. Warto dodać, że cała sytuacja miała miejsce przy stanie 0:0.

Lewandowski szybko jednak zmazał plamę po nieudanej akcji. Kilka minut później "Lewy" wykorzystał rzut karny. Z kolei w 83. minucie 35-latek popisał się kapitalnym uderzeniem z pola karnego (zobacz TUTAJ).

Dodajmy, że Lewandowski w czwartkowym meczu przerwał fatalną passę, która trwała od 753 dni. Wtedy po raz ostatni kapitan reprezentacji Polski zdobył gola na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty