"Won". Nie wytrzymał, gdy usłyszał o powrocie Rosji do piłki

UEFA przywróciła do rywalizacji na arenie międzynarodowej młodzieżowe reprezentacje Rosji. To nie podoba się Radosławowi Kałużnemu. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" były piłkarz proponuje, by wysłać młodych Rosjan na front.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
flaga Rosji / Radosław Kałużny Getty Images / Bongarts / Na zdjęciu: flaga Rosji / Radosław Kałużny
Komitet wykonawczy UEFA podjął decyzję o włączeniu rosyjskich reprezentacji młodzieżowych U-17 do rozgrywek międzynarodowych. To wywołuje protesty w wielu europejskich federacjach piłkarskich, w tym PZPN. Kraje organizujące mistrzostwa Europy w niższych kategoriach wiekowych już zapowiadają, że nie wpuszczą Rosjan na swoje terytorium.

Przypomnijmy, że od lutego 2022 roku - czyli momentu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę - reprezentacja Rosji oraz piłkarskie kluby są zawieszone na arenie międzynarodowej. Kadra została wykluczona z rywalizacji o mistrzostwa świata oraz Euro 2024. Z kolei kluby nie grają w europejskich pucharach.

Decyzja o przywróceniu młodzieżowych reprezentacji Rosji do gry w mistrzowskich turniejach wywołuje duże kontrowersje. Z takim obrotem sprawy nie zgadza się Radosław Kałużny. Były reprezentant Polski nie gryzł się w język.

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak żegna się z reprezentacją. Co na to kibice? [SONDA WP]
- Jeśli się chłopcy nudzą, to niech na front jadą. I zobaczą, dlaczego normalny świat ich nie znosi i nie życzy sobie mieć z nimi czegokolwiek wspólnego. Nie róbmy cyrku z pogrzebu. Dopóki Rosjanie będą na Ukrainie, nie ma dla nich miejsca w światowym sporcie - powiedział Kałużny.

Popiera on działania prezesa PZPN Cezarego Kuleszy, który zapowiedział, że reprezentacja Polski nie zagra z Rosją i to na żadnym szczeblu.

- I bardzo dobrze. Won. W sprawie Rosji PZPN udowodnił, że jest nieugięty. Przecież odmówił gry w barażu o mistrzostwa świata z Rosją. Tak trzymać - dodał Kałużny.

Dodajmy, że sprzeciw wobec decyzji UEFA wyraziły: Ukraina, Anglia, Polska, Łotwa, Szwecja, Norwegia i Dania.

Czytaj także:
Przyjęcie i strzał. Fani Barcy oszaleli po golu "Lewego"
Tureckie media zachwycone Sebastianem Szymańskim. Co za słowa!

Czy młodzieżowe reprezentacje Rosji powinny wrócić do gry na arenie międzynarodowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×