Gdzie obejrzeć Granada - FC Barcelona? Czy zagra Robert Lewandowski?

Przed FC Barceloną kolejny mecz w ramach LaLigi. Tym razem drużyna "Dumy Katalonii" będzie rywalizować na wyjeździe z Granadą. Zanosi się na ciekawe starcie. Oglądaj na żywo, online na Eleven Sports w Pilot WP.

Mateusz Domański
Joao Felix Getty Images / Na zdjęciu: Joao Felix
Trwają zmagania w ramach LaLigi. Do tej pory odbyło się osiem kolejek. Najlepiej prezentowała się w nich drużyna Realu Madryt. To właśnie "Królewscy" znajdują się na szczycie ligowego zestawienia. Drużyna z Madrytu zapisała na swoim koncie 21 punktów. To efekt siedmiu zwycięstw i jednej porażki.

FC Barcelona zajmuje natomiast drugą lokatę. "Duma Katalonii" sześciokrotnie wygrywała i zaliczyła dwa remisy. Niewątpliwie ten zespół ma chrapkę na to, by powalczyć o mistrzostwo Hiszpanii. Czas pokaże, czy ta misja zakończy się sukcesem. Na ten moment drużyna Xaviego traci zaledwie punkt do pierwszego Realu Madryt.

Trzecie miejsce w ligowym zestawieniu zajmuje Girona. Ta drużyna zanotowała 19 "oczek". Ma więc tylko punkt mniej niż FC Barcelona. Śmiało można zatem stwierdzić, że na szczycie LaLigi panuje niemały ścisk.

Granada CF z kolei na razie radziła sobie mizernie. Ten zespół znajduje się w strefie spadkowej. Granada ma pięć punktów i zajmuje 19. miejsce. Póki co raz wygrała, dwukrotnie remisowała, a poza tym poniosła pięć porażek.

Gdzie obejrzeć Granada CF - FC Barcelona? Czy będzie stream online?

Pojedynek Granada CF - FC Barcelona został zaplanowany na 8 października 2023 roku. Początek rywalizacji nastąpi natomiast o godzinie 21:00.

Rywalizację będzie można śledzić za pośrednictwem internetu - na platformie Pilot WP. Bezpośredni przekaz live ruszy pięć minut przed premierowym gwizdkiem. Transmisję na Eleven Sports 1 w Pilot WP będzie można więc śledzić już od 20:55.

Jak prezentują się przewidywane składy na to spotkanie?

Granada: Ferreira - Neva, Torrente, Miquel, Ricard, Zaragoza, Ruiz, Gumbau, Callejon, Boye, Uzuni.

FC Barcelona: ter Stegen - Balde, Araujo, Kounde, Cancelo, Gundogan, Romeu, Gavi, Felix, Tamal, Torres.

Czy zagra Robert Lewandowski?

Niestety, w tym spotkaniu nie obejrzymy Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski doznał kontuzji, która sprawia, że musi odpocząć od boiskowej rywalizacji. Jest to efekt zdarzenia, do którego doszło w środowym meczu Ligi Mistrzów FC Porto - FC Barcelona.

Polak został zaatakowany w 20. minucie rywalizacji. Po tym incydencie upadł na murawę i zwijał się z bólu. Następnie wznowił udział w spotkaniu, jednak w 34. minucie opuścił boisko. W czwartkowy poranek przeszedł badania, które wykazały skręcenie stawu skokowego lewej nogi.

- Uraz okazał się niestety na tyle poważny, że wyklucza udział Roberta w zgrupowaniu reprezentacji i jego występy w meczach z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią, a także w najbliższych spotkaniach Barcelony. Doszło do uszkodzenia więzadłowego w stawie skokowym, klub ustalił już plan leczenia - powiedział lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski, cytowany przez PZPN.

Nie wiadomo, ile dokładnie potrwa przerwa Lewandowskiego. Na pewno jednak przegapi m.in. spotkanie z Granadą czy też pojedynki reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)