Niemcy na remis z Meksykiem. Amerykanie rozbili Ghanę

Reprezentacja Niemiec zakończyła krótkie tourne po USA. Po wygranej z Amerykanami przyszedł remis 2:2 z Meksykiem. Bramki dla Niemców zdobyli Antonio Ruediger i Niclas Fuellkrug.

Tomasz Galiński
Antonio Ruediger (z lewej) zdobył jedną z bramek w meczu z Meksykiem PAP/EPA / Bastiaan Slabbers / Na zdjęciu: Antonio Ruediger (z lewej) zdobył jedną z bramek w meczu z Meksykiem
Przed paroma dniami Julian Nagelsmann odniósł swoje pierwsze zwycięstwo jako selekcjoner reprezentacji Niemiec. Wtedy nasi zachodni sąsiedzi pokonali USA 3:1 w Connecticut.

Teraz rywalizacja przeniosła się delikatnie na południowy zachód Stanów Zjednoczonych, konkretnie do Filadelfii. Niemcy zagrali towarzysko z Meksykiem i padł remis 2:2.

Prowadzenie dał im Antonio Ruediger po rzucie rożnym. Obrońca Realu Madryt urwał się na dalszym słupku i z bliska wpakował piłkę do bramki. Wyrównał dwanaście minut później Uriel Antuna, który zgubił krycie na piątym metrze po płaskim dograniu Hirvinga Lozano.

Druga połowa rozpoczęła się fantastycznie dla Meksyku. Po dośrodkowaniu z prawej strony mierzący 167 centymetrów wzrostu Erick Sanchez strzelił gola głową po walce z Niklasem Suele (194 cm). Bardzo szybko odpowiedział jednak Niclas Fuellkrug, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Niemalże równolegle swoje spotkanie z Ghaną rozgrywali gospodarze, a więc Amerykanie. Nie byli jednak zbyt gościnni dla Ghany. Już po 45 minutach było 4:0 dla USA, ale w drugiej części tempo spotkania spadło i żadne bramki już nie padły.

Meksyk - Niemcy 2:2 (1:1)
0:1 Antonio Ruediger 25'
1:1 Uriel Antuna 37'
2:1 Erick Sanchez 47'
2:2 Niclas Fuellkrug 51'

USA - Ghana 4:0 (4:0)
1:0 Giovanni Reyna 10'
2:0 Christian Pulisić (k.) 19'