Już dziewięć drużyn z awansem na Euro 2024

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji Euro 2024 znamy już dziewięciu uczestników turnieju głównego. We wtorkowy wieczór wyłoniono jednego z nich.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Euro 2024 odbędzie się w Niemczech PAP/EPA / MARTIAL TREZZINI / Euro 2024 odbędzie się w Niemczech
Po zwycięstwie w hitowym starciu z Włochami (3:1) awans zapewnili sobie Anglicy. Tego dnia więcej kluczowych rozstrzygnięć już nie zapadło.

Wcześniej pewne udziału w imprezie były Niemcy (gospodarz), a także Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Szkocja oraz Turcja.

Kolejne rozstrzygnięcia zapadną w drugiej połowie listopada. Po dwóch ostatnich kolejkach kwalifikacji wiadomo będzie już bardzo wiele, bowiem poznamy aż 21 drużyn, które zagrają na Euro 2024.

Być może w tym gronie będzie Polska, choć jej szanse po remisie z Mołdawią (1:1) zostały znacznie ograniczone. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas udział w barażach.

Po zasadniczej części eliminacji pozostaną jeszcze do obsadzenia trzy wolne miejsca. Ich podział rozstrzygnie się w drugiej połowie marca przyszłego roku. Właśnie wtedy rozegrany zostanie turniej barażowy z udziałem najlepszych ekip z poszczególnych dywizji Ligi Narodów (A, B i C), które nie zdołają się zakwalifikować do Euro 2024 drogą tradycyjną.

Drużyny pewne udziału w Euro 2024:

Niemcy (gospodarz)
Anglia
Austria
Belgia
Francja
Hiszpania
Portugalia
Szkocja
Turcja

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski odniósł się do spekulacji o końcu reprezentacyjnej kariery
Czy Polska wywalczy bezpośredni awans na Euro 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×