Radość w Barcelonie po wpadce Realu. Zobacz tabelę

Po golu samobójczym Real Madryt musiał się zadowolić remisem 1:1 z Sevillą. FC Barcelona będzie mogła zniwelować straty do lidera ligowej stawki.

Rafał Szymański
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
W najciekawiej zapowiadającym się meczu 10. kolejki La Ligi Sevilla FC mierzyła się na własnym stadionie z Realem Madryt. Miejscowi wyszli na prowadzenie w 74. minucie, kiedy katastrofalny błąd popełnił David Alaba. Wracający po kontuzji defensor wpakował piłkę do własnej bramki.

"Królewscy" byli podrażnieni po tym, jak drużyna przeciwna znalazła drogę do siatki. Odpowiedź podopiecznych Carlo Ancelottiego przyszła cztery minuty później. Dani Carvajal strzałem głową ustalił rezultat na 1:1. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji w końcówce rywalizacji.

Madrytczycy zaliczyli potknięcie, jednak nadal zajmują fotel lidera La Ligi, mając trzypunktową przewagę nad Gironą. Z kolei FC Barcelona Roberta Lewandowskiego znajduje się na najniższym stopniu podium i traci cztery oczka do stołecznej ekipy.

Zarówno Girona CF, jak i "Blaugrana" nie rozegrały jeszcze swoich spotkań w trwających kolejce. Pierwszy z wymienionych zespołów w niedzielę powalczy o punkty z Almerią, natomiast rywalem FC Barcelony będzie Athletic Bilbao.