Almeria pikuje. Sevilla wyrwała punkt

W La Lidze w 11. kolejce ciekawie było nie tylko w El Clasico. Ważne zwycięstwo odniósł beniaminek Las Palmas. Coraz gorzej wygląda sytuacji Almerii.

Michał Piegza
piłkarze Sevilla FC PAP/EPA / GEORGIA PANAGOPOULOU / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC
W pierwszych jedenastu meczach sezonu piłkarze Almerii jeszcze nie wygrali. W sobotę drużyna była bliska remisu w potyczce z beniaminkiem Las Palmas.

Goście otworzyli wynik jeszcze w 1. połowie. Po przerwie gospodarze wyrównali. Ostatnie słowo należało do Las Palmas, które w doliczonym czasie zadało cios na wagę wygranej.

Blisko trzech punktów była drużyna Cadizu. Zespół z Kadyksu prowadził z Sevillą już 2:0, jednak goście zdołało zdobyć dwie bramki i wyrwać rywalom punkt.

UD Almeria - UD Las Palmas 1:2 (0:1)
0:1 - El Haddadi 23'
1:1 - Ramazani 73'
1:2 - Kaba 90+4'

RCD Mallorca - Getafe CF 0:0

Cadiz CF - Sevilla FC 2:2 (2:1)
1:0 - Ramos 8'
2:0 - Machis 28'