Zmiana czerwonej latarni w Fortuna I lidze

Chrobry Głogów opuścił długo zajmowane, ostatnie miejsce w tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy. Aktualnie na dnie ligi znajduje się pokonany 0:1 w bezpośrednim meczu Znicz Pruszków.

piłkarze Chrobrego Głogów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Chrobrego Głogów
Na początku meczu aktywniejsi w ofensywie byli gospodarze, ale ich akcje, przeprowadzane na skrzydłach, nie były dużym zagrożeniem dla Znicza Pruszków. Z czasem beniaminek zaczął w swoim stylu odgryzać się atakami, ale przez kwadrans także one nie zakończyły się strzałem celnym.

Drugi kwadrans również nie przyniósł przełomu w generalnie zachowawczym meczu. Do tego momentu było tylko jedne uderzenie celnego Chrobrego Głogów, którego nie przepuścił do bramki Miłosz Mleczko. Głogowianie zdobyli mniej niż dwa gole w dziewięciu z ostatnich 11 meczów u siebie i na diametralne poprawienie statystyk się nie zanosiło.

Znicz odpowiedział strzałem celnym w kwadransie poprzedzającym przerwę, ale to wszystko na co było stać gospodarzy oraz gości przed zmianą stron. Po 45 minutach było bezbramkowo i był to wynik, który oddawał obraz meczu.

Na początku drugiej połowy nastąpiło tylko delikatne ożywienie, ale obraz meczu bardziej potwierdzał niż zaprzeczał problemom obu drużyn. Stało się prawdopodobne, że mecz zostanie rozstrzygnięty jednym atakiem.

Najciekawsza i decydująca akcja wydarzyła się w 82. minucie. Trafił ze zmianą trener gospodarzy Piotr Plewnia, ponieważ wprowadzony przez niego z ławki rezerwowych Mateusz Machaj asystował przy zwycięskim golu na 1:0 dla Chrobrego. Uderzenie do bramki Miłosza Mleczki oddał najskuteczniejszy spośród głogowian Mikołaj Lebedyński.

Chrobry Głogów - Znicz Pruszków 1:0 (0:0)
1:0 - Mikołaj Lebedyński 82'

Chrobry: Damian Węglarz - Gabriel Estigarribia, Natan Malczuk, Mavrouidis Bougaidis, Artur Bogusz (56' Patryk Mucha), Robert Mandrysz, Szymon Bartlewicz (71' Mateusz Machaj), Mateusz Ozimek (46' Bartosz Biel), Kacper Tabiś, Dawid Hanc, Mikołaj Lebedyński (90' Kamil Wojtyra)

Znicz: Miłosz Mleczko - Dmytro Juchymowicz, Mateusz Grudziński, Wojciech Błyszko, Krystian Pomorski, Jurij Tkaczuk (85' Tymon Proczek), Wiktor Nowak, Paweł Moskwik, Marcel Krajewski (85' Jakub Wawszczyk), Shuma Nagamatsu, Jakub Wójcicki (77' Patryk Czarnowski)

Żółte kartki: Ozimek, Estigarribia, Lebedyński, Bogusz (Chrobry)

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)