Znakomity występ Polaka. Bułgarskie media nie mogą się go nachwalić

Jakub Piotrowski swoim fantastycznym występem podbił bułgarskie media, które obwołały go bohaterem spotkania. Padły wyjątkowe słowa nt. Polaka.

Kamil Sobala
Jakub Piotrowski Getty Images / ANP / topsport.bg / Na zdjęciu: Jakub Piotrowski
To był wielki wieczór dla Jakuba Piotrowskiego i jego zespołu. Łudogorec Razgrad odniósł bowiem imponujące zwycięstwo 2:0 nad Fenerbahce, wprawiając tym samym w osłupienie piłkarski świat.

Bułgarskie media bohaterem meczu obwołały Polaka, który w 16. minucie zdobył imponującą bramkę z dystansu. "Jasno zajaśniała gwiazda Jakuba Piotrowskiego [...] Jego uderzenie było tak piękne, że niektórzy jego koledzy ze zdumienia chwycili się za głowy" - tak opisywał poczynania 26-latka topsport.bg.

Po tym golu goście z Turcji cały czas dążyli do wyrównania. Zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy to intensywniej ruszyli pod bramkę Łudogorca. Ekipa Polaka rozbijała jednak wszystkie ataki, puentując przy tym całe spotkanie trafieniem w doliczonym czasie gry. Jego autorem został Rwan Cruz.

Wygrana ta wiele znaczyła dla bułgarskiego futbolu, o czym świadczą teksty pozostałych, tamtejszych mediów. "Mistrzowie Bułgarii przypomnieli o sobie Europie i pokonali tureckich gigantów. Dzięki doskonałemu planowi taktycznemu odnieśli pamiętny triumf" - napisał portal sportlive.bg.

Trzy punkty dopisane w Razgradzie zwiększyły szanse tej ekipy na awans ze swojej grupy Ligi Konferencji Europy. Aktualnie zajmują oni trzecią lokatę, tracąc jednak zaledwie jedno "oczko" do drugiego FC Nordsjaelland.

W następnej kolejce tych rozgrywek zmierzą się oni ze Spartakiem Trnava, który dotąd zdobył tylko jeden punkt. Pierwszy gwizdek tego spotkania wybrzmi 30 listopada o godzinie 21:00.

Gorzki wieczór dla Juergena Kloppa. "Zasłużyliśmy na porażkę"