Piłkarski dreszczowiec w Bilbao. Siedem goli i zmarnowany rzut karny

Ogromne emocje towarzyszyły meczowi otwierającemu 13. kolejkę La Ligi. W Bilbao padło siedem bramek. Ostatecznie Athletic pokonał Celtę Vigo 4:3.

Michał Piegza
Piłkarze Athletiku w meczu z Celtą zdobyli cztery gole PAP/EPA / PAP/EPA/Luis Tejido / Piłkarze Athletiku w meczu z Celtą zdobyli cztery gole
Kolejny dramat przeżyła drużyna Celty. Zespół z Vigo w wyjazdowej potyczce w Bilbao z Athletikiem w premierowej odsłonie dwukrotnie wychodził na prowadzenie.

Gospodarze, którzy plasują się w czołówce La Ligi, jeszcze przed przerwą trafili na 2:2. Po zmianie stron Athletic zdobył gola i zrobiło się 3:2.

Plasująca się w strefie spadkowej Celta zerwała się do ataku. W 63. minucie Jorgen Larsen pokonał bramkarza miejscowych, ale po analizie VAR sędzia trafienie anulował. Trzy minuty później wątpliwości nie było. Goście wyrównali.

Celta mogła po raz trzecie wyjść na prowadzenie. W 72. minucie Iago Aspas zmarnował rzut karny. W doliczonym czasie arbiter podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy, którą na gola zamienił Alejandro Berenguer. Chwilę później sędzia zakończył mecz. Celta po raz kolejny przegrała mecz, w którym nie była słabsza od rywala.

Athletic Bilbao - Celta Vigo 4:3 (2:2)
0:1 - Aspas 25'
1:0 - Sancet 37'
1:2 - Bamba 41'
2:2 - Gurueta 45+4'
3:2 - Guruzeta 54'
3:3 - Larsen 66'
4:3 - Berenguer (k.) 90+7'