Mieszane odczucia w Pogoni Szczecin. "To musimy sobie zarzucić"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Bielecki / Alexander Gorgon w meczu Pogoni Szczecin z Rakowem Częstochowa
PAP / Marcin Bielecki / Alexander Gorgon w meczu Pogoni Szczecin z Rakowem Częstochowa
zdjęcie autora artykułu

Pogoń Szczecin tym razem nie przegrała z Rakowem Częstochowa, ale remis 1:1 przyjęła z mieszanymi odczuciami. Alexander Gorgon wskazał, czego zabrakło Portowcom do poprawienia sytuacji w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy.

Drużyna ze Szczecina narobiła sobie problemów w PKO Ekstraklasie w okresie, w którym żegnała się z eliminacjami Ligi Konferencji Europy. Poniesione przed wrześniową przerwą reprezentacyjną straty postawiły pod znakiem zapytania kolejny awans Pogoni do europejskich rozgrywek. Aktualnie stara się odrabiać straty, ale zremisowanego 1:1 meczu z Rakowa Częstochowa nie wykorzystała do tego w stu procentach.

Przeważała w posiadaniu piłki, w liczbie strzałów, a także w uderzeniach celnych 9:4. Konfrontacja przy Twardowskiego zakończyła się jednak remisem 1:1 po strzałach Bartosza Nowaka i Alexandra Gorgona w drugiej połowie.

- Pies był pogrzebany w pierwszej połowie. Musimy zarzucić sobie niewykorzystane w niej sytuacje podbramkowe. Gdyby wtedy wpadł jeden albo dwa gole, to druga połowa wyglądałaby trochę inaczej. Z kolei po przerwie straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić Raków, co kosztowało mnóstwo sił - opowiada pomocnik Alexander Gorgon przed kamerą klubowej telewizji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz tylko patrzył, jak leci piłka. Co za gol!

- Nie ma się co wstydzić remisu z Rakowem. To silny zespół, który reprezentuje Polskę w europejskich rozgrywkach. Trzeba być zadowolonym nawet z odrobienia strat - dodaje Gorgon.

Dla Rakowa najlepszym fragmentem meczu był początek drugiej połowy. W nim zdobył prowadzenie i znalazł się bliżej zwycięstwa przy Twardowskiego. Skończyło się jednak tylko i aż na przedłużeniu do siedmiu spotkań serii bez porażki z Pogoni.

- Tempo w pierwszej połowie było wysokie, co kosztowało nas dużo sił. Raków zmuszał nas fragmentami do biegania za piłką po przerwie. Pomimo tego próbowaliśmy odwrócić wynik i zagrać o zwycięstwo. Trudno gra nam się przeciwko Rakowowi, ale chcieliśmy go wreszcie pokonać - podsumowuje Gorgon.

Czytaj także: Klub z PKO Ekstraklasy pokazał nietypową dla siebie koszulkę Czytaj także: Minęło 18 lat. Majdan dostał 48 godzin. "Inaczej go zabijemy"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Pogoń Szczecin awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)