Mourinho wbił szpilkę rywalowi po derbach. Tak go nazwał

Jose Mourinho był rozczarowany po remisie 0:0 w derbach Rzymu. Opiekun AS Roma po spotkaniu wziął na celownik Pedro, który bezskutecznie próbował wymusić "jedenastkę".

Rafał Szymański
Jose Mourinho YouTube / AS Roma / Na zdjęciu: Jose Mourinho
"Giallorossi" przegrali swój mecz w europejskich pucharach i w nie najlepszych nastrojach przystąpili do spotkania derbowego w Serie A. Rywalizacja AS Roma z Lazio Rzym jak zwykle cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Na Stadio Olimpico kibice jednak nie doczekali się bramek. Podopieczni Jose Mourinho musieli zadowolić się jednym punktem i na chwilę obecną znajdują się na siódmej pozycji w ligowej stawce, mając niewielką przewagę nad Lazio.

Doświadczony trener nie mógł być zadowolony po bezbramkowym remisie z lokalnym rywalem. Na pomeczowej konferencji prasowej Mourinho zgłaszał zastrzeżenia do pracy sędziów, natomiast najbardziej oberwało się Pedro. Napastnik Lazio kilkukrotnie próbował wymusić rzut karny.

- Pedro jest fantastycznym piłkarzem, ale to urodzony nurek, świetny pływak. Po prostu przepięknie nurkuje. Równie dobrze mógłby to robić w basenie. Nie chciałem zostawiać Manciniego samego z z nim, dlatego Karsdorp został i mu pomagał - Portugalczyk nie szczędził złośliwości pod adresem zawodnika drużyny przeciwnej.

To nie było łatwe spotkanie do sędziowania. Przez 90 minut arbiter Davide Massa rozdał łącznie osiem żółtych kartek.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Mourinho utrzyma posadę trenera AS Roma?