Skandal w kobiecej Lidze Mistrzów. "To było żenujące"

"Karny widmo" i niezrozumiały spalony - Liga Mistrzyń zaskoczyła, tylko że kuriozalnymi błędami sędziowskimi. Wszyscy przecierali oczy ze zdumienia.

Kamil Sobala
sytuacja z meczu Ligi Mistrzyń Materiały prasowe / DAZN Women's Football / Na zdjęciu: sytuacja z meczu Ligi Mistrzyń
W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarkom Realu Madryt przyszło mierzyć się z drużyną Chelsea. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando zespołu z Londynu, czego jednak nie odzwierciedlił wynik końcowy rywalizacji 2:2. Ogromny wpływ na taki stan rzeczy miała seria pomyłek sędzi Fridy Nielsen.

Festiwal błędów sędziowskich rozpoczął się w 78. minucie, kiedy to "The Blues" prowadziły jeszcze 2:1. Athenea del Castillo (Real) zmierzała z piłką w pole karne rywalek. Jej rajd szybko został przerwany wejściem Jessie Fleming. Dunka natychmiast wskazała "na wapno", tylko że gołym okiem dobrze widać, że faul miał miejsce przed polem karnym.

- Z ławki rezerwowych widziałam, że faul był przed polem karnym. Byłam w szoku, że sędzia, która była dużo bliżej tego nie dostrzegł - zwracała uwagę na pomeczowej konferencji prasowej trenerka Chelsea, Emma Hayes.

Jedenastkę wykorzystała Olga Carmona i było już 2:2. Zawodniczki ze stolicy Anglii ruszyły więc do ataku, co ostatecznie zakończyło się golem w doliczonym czasie gry, ale jak się okazało później, nieuznanym. Nielsen dopatrzyła się bowiem pozycji spalonej u piłkarki, która nie brała udziału w akcji. Strzelczyni bramki w momencie podania nie znajdowała się nawet w polu karnym Realu.

- To było żenujące. Zostałyśmy okradzione. Zamiast wygrać mecz 3:1, zremisowałyśmy go 2:2 - podsumowała ten mecz trenerka "The Blues".

Piłkarki Chelsea w swoim następnym spotkaniu Ligi Mistrzyń zmierzą się z Paris FC. Z kolei zespół Realu czeka pojedynek z zajmującym pierwsze miejsce w grupie BK Hacken.

Podyktowanie rzutu karnego miało miejsce w 78. minucie, z kolei druga z wymienionych sytuacji rozegrała się w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry drugiej połowy.