Efektowna wygrana Warty w sparingowych derbach Poznania z Lechem

Warta Poznań przełamała niemoc w spotkaniach z Lechem, choć póki co zrobiła to tylko w sparingu. Zieloni wygrali aż 3:0 po golach Wiktora Pleśnierowicza, Dario Vizingera oraz Wiktora Kamińskiego.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Warty Poznań
Piłkarze z Drogi Dębińskiej otworzyli wynik w 23. minucie, gdy po rzucie rożnym ładny strzał z woleja oddał Wiktor Pleśnierowicz i Filip Bednarek skapitulował po raz pierwszy.

Kolejne gole dla ekipy Dawida Szulczka padły po przerwie. W 58. minucie Dario Vizinger uderzył na tyle precyzyjnie z 16 metrów, że bramkarz "Kolejorza" nawet nie interweniował.

Później kilka sytuacji wypracowali gospodarze (mecz rozgrywano na bocznym boisku przy ul. Bułgarskiej), lecz w czwartek skuteczna była tylko Warta. W samej końcówce Wiktor Kamiński dobił strzał Stefana Savicia i ustalił rezultat na 0:3.

W siedmiu potyczkach ligowych z rzędu warciarze doznali z lokalnym rywalem kompletu porażek, więc takie przełamanie - nawet w sparingu - może im nieco poprawić nastroje przed następnymi derbowymi bataliami.

Poturbowany z boiska schodził Dawid Szymonowicz, który w pierwszej połowie zderzył się z kolegą z drużyny i przeciął łuk brwiowy, w efekcie przedwcześnie zakończył udział w grze.

Lech Poznań - Warta Poznań 0:3 (0:1)
0:1 - Wiktor Pleśnierowicz 23'
0:2 - Dario Vizinger 58'
0:3 - Wiktor Kamiński 88'

Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Bartosz Tomaszewski, Barry Douglas (46' Wojciech Mońka), Elias Andersson, Jesper Karlstrom (46' Aleksander Nadolski), Radosław Murawski (46' Maksymilian Dziuba), Dino Hotić (57' Kristoffer Velde), Ali Gholizadeh, Artur Sobiech, Filip Wilak (57' Kornel Lisman).

Warta Poznań: Adrian Lis - Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Kiełb, Niilo Maenpaa, Mateusz Kupczak, Filip Borowski, Tomas Prikryl, Dario Vizinger; Marton Eppel; grali także: Jędrzej Grobelny, Bogdan Tiru, Michał Kopczyński, Jakub Wajman, Konrad Matuszewski, Jakub Paszkowski, Igor Stańczak, Oskar Krzyżak, Stefan Savić, Wiktor Kamiński.

Czy na wiosnę Warta zapunktuje w ligowych derbach z Lechem?