Gwiazda Realu wypada z gry. Kolejne złe wieści

Vinicius Juniors nie dokończył spotkania eliminacyjnego z Kolumbią (1:2). Skrzydłowy oficjalnie opuścił zgrupowanie "Canarinhos".

Rafał Szymański
Vinicius Junior PAP/EPA / Tolga Bozoglu / Na zdjęciu: Vinicius Junior
W nocy z czwartku na piątek reprezentacja Brazylii mierzyła się na wyjeździe z Kolumbią. Prowadzenie gościom dał Gabriel Martinelli. Później rywale odwrócili losy meczu za sprawą autora dubletu, Luisa Diaza.

Porażka 1:2 nie jest jedynym zmartwieniem "Canarinhos". Vinicius Junior, który zanotował asystę, rozegrał zaledwie 27 minut. Skrzydłowy z grymasem bólu na twarzy opuścił plac gry, a zastąpił go Joao Pedro.

Vinicius zasiadł na ławce rezerwowych, mając opatrunek na nodze. Niestety, brazylijska federacja kilka godzin później wydała niepokojący komunikat w sprawie swojego najbardziej wartościowego zawodnika.

Jak czytamy, Vinicius opuścił zgrupowanie ze względu na kontuzję mięśniową w tylnej części lewego uda i nie zagra w hitowym spotkaniu z Argentyną. Po powrocie do Madrytu piłkarz ma zostać szczegółowo przebadany przez klubowych lekarzy.

Vinicius Junior może mówić o wyjątkowym pechu, bo należy przypomnieć, że niedawno zmagał się z podobnym problemem. Przerwa w grze gracza Realu Madryt trwała przez miesiąc.