Przełamanie klubu Mateusza Łęgowskiego w Serie A

Od razu na otwarcie kolejki w lidze włoskiej doszło do drobnego zaskoczenia. Salernitana odwóciła wynik starcia z Lazio na 2:1. Mateusz Łęgowski był zmiennikiem w zespole Filippo Inzaghiego.

Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany Twitter / Salernitana / Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany
Piłkarze Salernitany mieli możliwość popracowania pod wodzą niedawno zatrudnionego trenera Filippo Inzaghiego w przerwie reprezentacyjnej. Drużyna spędziła ją na ostatnim miejscu w tabeli z zaledwie pięcioma punktami wywalczonymi w 12 kolejkach. W Salerno nie było Mateusza Łęgowskiego, który uczestniczył w zgrupowaniach seniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski. W sobotę Łęgowski był zmiennikiem Emila Bohinena w 62. minucie.

Lazio w tym sezonie ma mało ciekawego do pokazania w lidze włoskiej i potyka się raz po raz. Przed przerwą reprezentacyjną zremisowało 0:0 w bezbarwnych derbach della Capitale. Drużyna Maurizio Sarrego zachowała jeszcze szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i starała się w Salerno podbudować przed starciem z Celtikiem na Stadio Olimpico.

Pierwsza połowa należała jeszcze do Lazio, które krótko przed przerwą zdobyło prowadzenie 1:0 strzałem Ciro Immobile z rzutu karnego. Napastnik rzymian nie miał problemu z wkopaniem piłki do odsłoniętej bramki po położeniu Benoita Costila. Jedenastka została przyznana gościom za faul Norberta Gyombera.

Po przerwie Norbert Gyomber nie grał, a jego zmiennikiem był Matteo Lovato. Salernitana zagrała lepiej w obronie, a do tego skutecznie w ataku. Na kluczowego zawodnika spotkania wyrastał Grigoris Kastanos, który wyrównał strzałem w 55. minucie i asystował przy bramce Antonio Candrevy na 2:1 w 66. minucie. Tym samym podopieczni Filippo Inzaghiego odwrócili wynik.

US Salernitana 1919 - Lazio 2:1 (0:1)
0:1 - Ciro Immobile (k.) 43'
1:1 - Grigoris Kastanos 55'
2:1 - Antonio Candreva 66'

Salernitana: Benoit Costil - Flavius Daniliuc, Norbert Gyomber (46' Matteo Lovato), Lorenzo Pirola (87' Dylan Bronn), Pasquale Mazzocchi - Lassana Coulibaly, Emil Bohinen (62' Mateusz Łęgowski), Domagoj Bradarić - Antonio Candreva, Grigoris Kastanos (73' Giulio Maggiore) - Chukwubuikem Ikwuemesi

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari (62' Elseid Hysaj), Patric, Mario Gila, Adam Marusić - Matteo Guendouzi, Danilo Cataldi (81' Matias Vecino), Daichi Kamada - Felipe Anderson (69' Gustav Isaksen), Ciro Immobile (69' Taty Castellanos), Matteo Zaccagni (62' Pedro Rodriguez)

Żółte kartki: Gyomber, Maggiore, Coulibaly (Salernitana) oraz Lazzari, Cataldi, Vecino (Lazio)

Sędzia: Alessandro Prontera