Ligue 1: Kolejne zwycięstwo Auxerre, PSG traci punkty

Trwa świetna passa Auxerre, zespół Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki w sobotę pokonał Le Mans. Cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze OGC Nice, którzy ograli na wyjeździe Paris Saint Germain. W pozostałych spotkaniach trzy punkty wywalczyli m.in. zawodnicy FC Lorient oraz St Etienne.

W tym artykule dowiesz się o:

Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze AJ Auxerre, podopieczni Jeana Fernandeza pokonali na wyjeździe Le Mans 1:0. O losach spotkania zadecydowało samobójcze trafienie Joao Paulo Andrade. Tym razem na listę strzelców nie zdołał wpisać się Ireneusz Jeleń, ale reprezentant Polski przebywał na boisku przez 90 minut i był aktywny, w doliczonym czasie gry zmienił go Roy Contout. Dariusz Dudka cały mecz oglądał z ławki rezerwowych. Po 12. kolejce Auxere awansowało już na 3. pozycję w tabeli, Le Mans natomiast nadal plasuje się na 19. miejscu.

Kolejny mecz przegrało Paris Saint Germain, stołeczny klub uległ OGC Nice. Gospodarze byli w tym spotkaniu stroną przeważającą, ale zagrali nieskutecznie i ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. W 88. minucie goście przeprowadzili kontratak, który wykończył Loic Remy, zapewniając drużynie cenne trzy punkty. PSG wygrało tylko jeden z ostatnich siedmiu meczów i trener Antoine Kombouare nie będzie mógł teraz spać spokojnie.

Podziałem punktów zakończyła się konfrontacja dwóch zespołów z czołówki tabeli, Valenciennes zremisowało z Montpellier. Beniaminek zaczął mecz od mocnego uderzenia i już w 2. minucie objął prowadzenie po golu Victora Hugo Montano. Do przerwy utrzymał się wynik 0:1, ale w 51. minucie do wyrównania doprowadził Carlos Moreno i gospodarze kontynuują serię czterech spotkań z rzędu bez porażki.

Pierwszy punkt w sezonie wywalczyli piłkarze Grenoble Foot, którzy zremisowali z faworyzowanym AS Monaco. Na pozostałych stadionach po komplet punktów sięgali gracze FC Lorient, AS Saint Etienne oraz RC Lens.