Copa del Rey: Smolarek trafia

Do składu Racingu Santander po drobnej kontuzji powrócił Euzebiusz Smolarek, który w ćwierćfinale Copa del Rey przeciwko Athletic Bilbao zdobył jedną z bramek, a jego ekipa wygrała 2:0. Był to trzeci gol Ebiego w hiszpańskiej drużynie, ale dopiero pierwszy w rozgrywkach o Puchar Króla.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Polak wszedł na boisko w 65. minucie zastępując Ivan Boldado. Po chwili najpierw Mohammed Tchite, a następnie reprezentant naszego kraju ustalili rezultat meczu. Jeśli w rewanżu Baskowie nie zdołają odrobić strat, Racing po raz pierwszy w historii awansuje do półfinałów Copa del Rey.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu bramek nie zobaczyliśmy. FC Barcelona sprawiedliwie zremisowała na własnym boisku z Villarreal. Obie ekipy stworzyły po kilka sytuacji, jednak żadna z nich nie zakończyła się trafieniem.

W innych spotkaniach skromne zwycięstwa na własnym boisku odniosły ekipy Getafe (wygrali 1:0 z Mallorką) i Valencii. Nietoperze po raz kolejny w tym roku spotkali się z Atletico Madryt. Wcześniej - w rozgrywkach ligowych Los Rojiblancos wygrali 1:0, w środę padł taki sam wynik, tylko na korzyść podopiecznych Ronalda Koemana. Kluczowym wydarzeniem w meczu była czerwona kartka dla zawodnika gości - Thiago Motty, który musiał opuścić boisko już w 25. minucie.

Getafe - Real Mallorca 1:0 (0:0)
1:0 - De La Red 50'

Valencia - Atletico Madryt 1:0 (1:0)
1:0 - Silva 33'

Racing Santander - Athletic Bilbao 2:0 (0:0)
1:0 - Tchite 75'
2:0 - Smolarek 79'

FC Barcelona - Villarreal 0:0