Cenne punkty beniaminka La Ligi. Rywal kończył w osłabieniu

W La Lidze rozpoczęła się 15. kolejka. W pierwszym meczu zagrali sąsiedzi z ligowej tabeli. Górą beniaminek Las Palmas, który ograł Getafe 2:0.

Michał Piegza
Piłkarze Las Palmas podejmowali Getafe PAP/EPA / PAP/EPA/Angel Medina G. / Piłkarze Las Palmas podejmowali Getafe
Dwie bramki padły w pierwszym meczu 15. kolejki La Ligi. Zmierzyły się zespoły, który są spokojne.

Przed potyczką wyżej w tabeli byli gracze Getafe. Beniaminek Las Palmas w rozgrywkach radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Gospodarze dobrą formę potwierdzili w piątkowy wieczór.

Miejscowi cios zadali dwie minuty przed przerwą. Chwilę po rozpoczęciu 2. części goście stracili zawodnika i przez 45 minut grali w dziesiątkę.

Taka sytuacja ułatwiła miejscowym obronę wyniku. W końcówce gospodarze dołożyli drugiego gola, po analizie VAR sędzia trafienie anulował dopatrując się spalonego. Gracze Las Palmas w doliczonym czasie w końcu prawidłowo trafili gości i zwyciężając 2:0 wyprzedzili rywala w tabeli.

UD Las Palmas - Getafe CF 2:0 (1:0)
1:0 - Araujo 43'
2:0 - Herrera 90+2'

Czy Las Palmas zakończy sezon w górnej części La Ligi?