"Nie zapominajmy o tym". Wicemistrz świata przestrzega przed Polską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jean Catuffe / Olivier Giroud
Getty Images / Jean Catuffe / Olivier Giroud
zdjęcie autora artykułu

Jeśli Polska wywalczy awans na Euro 2024, będzie grać w arcytrudnej grupie D z Francją, Holandią oraz Austrią. Co o losowaniu sądzą Francuzi? Olivier Giroud nieco tonuje nastroje.

Emocje po losowaniu grup Euro 2024 jeszcze nie opadły. Wiemy już, że Polacy w razie ewentualnego awansu na turniej o punkty rywalizować będą w grupie D, którą utworzą Francja, Holandia i Austria.

Co sądzą o losowaniu wicemistrzowie świata? W rozmowie z telewizja RMC na ten temat wypowiedział się Olivier Giroud, który nawiązał również do ostatniego francusko-polskiego starcia w ramach 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

- Nie zapominajmy, że Polska miała trzy świetne szanse, zanim ich pokonaliśmy na mistrzostwach świata - zauważył napastnik Trójkolorowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się działo! Oprawa godna finału

- Nie mamy łatwej grupy. Owszem, jest zdecydowanie bardziej przystępna niż na ostatnim Euro, ale z Holandią zawsze gra się trudno. Austria ma świetną generację piłkarzy, kilku gra w dużych klubach - kontynuował Olivier Giroud.

Drużyna Michała Probierza przepustkę na wielką imprezę będzie musiała wywalczyć sobie w barażach. Na początek Estonia, a w razie powodzenia - najpewniej finał z Walią, która będzie zdecydowanym faworytem starcia z Finlandią.

- Będziemy czekać na drużynę z play-offów, ponieważ na papierze Walia i Polska wyglądają dobrze. To będzie kilka świetnych meczów - zakończył zawodnik.

Czytaj także: "Bardzo trudne drużyny". Jest głos z PZPN po losowaniu grup Euro Kpiny po losowaniu Euro. Eksperci piszą o Biało-Czerwonych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)