Nawałka wróci do Wisły? Pojawiły się nowe informacje

Adam Nawałka jest jednym z kandydatów do objęcia stanowiska trenera Wisły Kraków. "Super Express" podał, że na przeszkodzie do angażu szkoleniowca mogą stanąć sprawy prywatne.

Dawid Franek
Dawid Franek
Adam Nawałka Newspix / Piotr Kucza / FotoPyk / Na zdjęciu: Adam Nawałka
Przypomnijmy, że Adam Nawałka pozostaje bez pracy w roli trenera od 2019 roku, kiedy został zwolniony z Lecha Poznań. Wcześniej z sukcesami był selekcjonerem reprezentacji Polski (lata 2013-2018). Gdyby jeszcze bardziej sięgnąć w przeszłość, to pamiętamy, że Nawałka prowadził w dwóch okresach Wisłę Kraków (2000-2001 oraz 2006-2007). W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że renomowany szkoleniowiec może wrócić do "Białej Gwiazdy".

Obecnie zespół z Krakowa pozostaje bez trenera po tym jak Radosław Sobolewski podał się do dymisji. Wciąż nie podjęto decyzji, kto może być następcą 46-latka.

O możliwości zatrudnienia Nawałki wspominała m.in. "Gazeta Krakowska". Zainteresowanie Wisły były selekcjonerem potwierdził też "Super Express". Miało już nawet dojść do wstępnych rozmów. Nawałka ma doceniać profesjonalizm, jaki reprezentuje na stanowisku prezesa Jarosław Królewski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się działo! Oprawa godna finału

Czy ostatecznie 66-letni trener przejmie Wisłę? Okazuje się, iż może to być trudne w realizacji, ponieważ "Super Express" poinformował, że w najbliższych miesiącach angaż Nawałki jest niemożliwy z powodów osobistych, które zainteresowany ma zamknąć w styczniu.

Wiadomo natomiast, że Nawałka jest perfekcjonistą i nie będzie chciał rozpoczynać pracy w nowym miejscu, mając z tyłu głowy, że nie skupi się na niej w stu procentach.

Ponadto "Super Express" przyznaje, że powrót Nawałki do Wisły nie jest wykluczony w późniejszym czasie. Trudno jednak liczyć na to, że trener zdecyduje się na długą współpracę z klubem.

Czytaj także:
Adam Nawałka wróci na ławkę trenerską? Może objąć I-ligowca!

Czy Wisła Kraków zatrudni w przyszłym roku Adama Nawałkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×