Rewelacyjne asysty Josue w meczu z AZ Alkmaar! Tego nie dało się zmarnować [WIDEO]

Legia Warszawa nie weszła dobrze w mecz z AZ Alkmaar, ale w 33. minucie dał o sobie znać Josue - popisał się fantastyczną asystą i z bliska bramkę zdobył Yuri Ribeiro. W drugiej połowie Portugalczyk dorzucił jeszcze jedną wyborną asystę.

Tomasz Galiński
Josue asystuje, Yuri Ribeiro strzela na 1:0 w meczu Legia - AZ Twitter / Screen / Viaplay / Na zdjęciu: Josue asystuje, Yuri Ribeiro strzela na 1:0 w meczu Legia - AZ
AZ Alkmaar było stroną przeważającą w zasadzie przez pół godziny. Goście musieli wygrać w Warszawie, by myśleć o zajęciu drugiego miejsca w grupie Ligi Konferencji i było to widać na boisku.

Legia postawiła na defensywę, czasami aż zbyt głęboką i sporadycznie wyprowadzała kontrataki. Ale po jednym z nich kibice na trybunach wpadli w euforię.

Wydawało się, że popsuł wszystko Paweł Wszołek. Był już w polu karnym, miał dobrą pozycję do strzału, jednak się zawahał, przesadził z dryblingiem i słyszeliśmy tylko westchnięcie na trybunach. Legia jednak kontynuowała akcję. Piłkę otrzymał Josue i dał prawdziwy koncert.

Lider Legii popisał się kapitalnym dośrodkowaniem tzw. fałszem. Futbolówka spadła idealnie na głowę Yuriego Ribeiro, który z bliska dał swojemu zespołowi upragnione prowadzenie. 26-latek tym razem zagrał jako wahadłowy, a nie jeden z trójki środkowych obrońców.

Gol na 1:0 w meczu Legia - AZ:

I to nie był wcale koniec popisów Josue. W 81. minucie dorzucił drugą tego wieczora asystę. Idealnie wrzucił piłkę na głowę Blaza Kramera, a ten po prostu dopełnił formalności.