Miedź prowadziła 2:0, ale Bruk-Bet nie odpuścił

Bramka w ostatniej minucie podstawowego czasu zdecydowała o remisie 2:2 Miedzi Legnica z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Pomarańczowi na finiszu meczu oraz rundy odrobili dwubramkową stratę do przeciwnika.

radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza
Oba kluby były przed sezonem stawiane w pierwszym szeregu kandydatów do awansu do PKO Ekstraklasy. W rundzie jesiennej przeżywały swoje wzloty i upadki, przez co są poza najwyższymi lokatami w tabeli. Ostatni mecz był dobrym podsumowaniem półrocza w ich wykonaniu.

Miedź Legnica prowadziła dzięki strzałom swojego najskuteczniejszego piłkarza Kamila Drygasa. Były pomocnik Lecha Poznań czy Pogoni Szczecin zakończył rundę jesienną z dziewięcioma golami na koncie. W pierwszej połowie wykorzystał szkolny błąd bramkarza Tomasza Loski, a po przerwie dośrodkowanie z lewego skrzydła. Gospodarze wydawali się być na prostej drodze do zwycięstwa.

Bruk-Bet zachował energię na finisz i doprowadził do remisu 2:2. W 84. minucie zmiennik Wojciech Jakubik zdobył bramkę kontaktową, a gol na miarę podziału punktów padł w 90. minucie po uderzeniu Adama Radwańskiego. Było jeszcze sporo doliczonych minut, ale stanęło na kompromisowym wyniku.

Niewielkim pocieszeniem dla legniczan jest fakt, że zachowali przewagę jednego punktu nad Słoniami w tabeli. Do zamknięcia rundy jesiennej na zapleczu PKO Ekstraklasy pozostał jeszcze pojedynek Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów, do którego dojdzie we wtorek.

Miedź Legnica - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (1:0)
1:0 - Kamil Drygas 27'
2:0 - Kamil Drygas 55'
2:1 - Wojciech Jakubik 83'
2:2 - Adam Radwański 90'

Miedź: Jakub Mądrzyk - Michael Kostka, Nemanja Mijusković, Ruben Hoogenhout, Florian Hartherz - Damian Michalik (68' Emmanuel Agbor), Mehdi Lehaire (86' Damian Tront), Tarsicio Aguado, Bartosz Guzdek (79' Szymon Zalewski) - Kamil Drygas (86' Wiktor Bogacz), Marcel Mansfeld (68' Krzysztof Drzazga)

Bruk-Bet: Tomasz Loska - Taras Zawijskyj, Lukas Spendlhofer, Artem Putiwcew (90' Arkadiusz Kasperkiewicz), Bruno Wacławek (61' Maciej Wolski) - Maciej Ambrosiewicz, Andrij Dombrowskyj (62' Morgan Fassbender) - Adam Radwański, Andrzej Trubeha, Kacper Karasek - Jakub Branecki (62' Artem Polarus)

Żółte kartki: Tront, Agbor (Miedź) oraz Jakubik (Bruk-Bet)