Sensacja w Holandii. Koszmar Ajaksu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROBERT PERRY / Na zdjęciu:  Steven Berghuis
PAP/EPA / ROBERT PERRY / Na zdjęciu: Steven Berghuis

Ajax miał swoje problemy w Eredivisie i odpadł już z Pucharu Holandii. Na dodatek w kompromitujących okolicznościach. Przegrał 2:3 z czwartoligowcem USV Hercules.

W tym artykule dowiesz się o:

Minął nieco ponad kwadrans i niżej notowani w hierarchii holenderskiej piłki gospodarze zdobyli prowadzenie strzałem Tima Pietersa. Ajax przegrywał do przerwy 0:1, co już było wstydliwe, ale taki wynik dawał jeszcze nadzieję na uratowanie się przed odpadnięciem z Pucharu Holandii.

Po przerwie Tim Pieters dołożył drugiego gola. Rozdrażnieni piłkarze z Amsterdamu podnieśli się w końcówce podstawowego czasu i doprowadzili do remisu 2:2. Przewaga mentalna wydawała się być po stronie Ajaksu, ale to wrażenie okazało się mylne. W czasie doliczonym do drugiej połowy padła bramka na 3:2 decydująca o awansie USV Hercules. Sensacja stała się faktem.

Ajax przegrał z amatorskim zespołem z czwartego poziomu rozgrywek po raz pierwszy w historii występów w Pucharze Holandii. Dla utytułowanego uczestnika Ligi Konferencji Europy jest to kolejna kompromitacja w trudnym sezonie. Wcześniej notował długą serię niepowodzeń w Eredivisie. Ostatnia poprawa wyników nie zapowiadała spektakularnej wpadki w pucharze. A jednak, przypomniała ona o problemach Ajaksu.