UEFA wymierzyła kary gigantom. Największa dla PSG

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Mohammed Badra  / Piłkarze nożni Paris Saint-Germain
PAP/EPA / Mohammed Badra / Piłkarze nożni Paris Saint-Germain
zdjęcie autora artykułu

Osiem klubów, które naruszyły zasady finansowego fair play, zostały obciążone karami w wysokości 172 milionów euro. Inna sprawa, że muszą wpłacić do kasy UEFA tylko część grzywny.

W tym artykule dowiesz się o:

Konkretnie 26 milionów euro, a pozostała część kar, na mocy ugód z UEFA, zostanie potrącona między innymi z przychodów za grę w europejskich pucharach.

Kary zostały wymierzone za złamanie zasad finansowego fair play. Reguły zostały wprowadzone przez UEFA w 2010 roku i ich zadaniem jest zapobieganie nadmiernym wydatkom klubów. Nie mogą one wykazywać w trzech kolejnych sezonach pokaźnych strat finansowych, ich wydatki na rynku transferowym powinny być zrównoważone.

Najmocniej podpadło Paris Saint-Germain. Mistrz Francji od kilku sezonów próbuje mocarstwowymi transferami urealnić zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Z 65 milionów euro kary, musi przelać do europejskiej federacji 10 milionów euro. Pozostała część została objęta ugodą.

ZOBACZ WIDEO: Bramkarz nawet się nie ruszył! Zrobił to jak akrobata

UEFA nałożyła niższe niż na Paris Saint-Germain kary na AC Milan, Juventus FC, Inter Mediolan, AS Romę, AS Monaco, Olympique Marsylia i Besiktas Stambuł.

Pozostałe kluby, między innymi FC Barcelona, Manchester City i Napoli, unikną kar z powodu wyjątkowego potraktowania okresu pandemii koronawirusa. Od tego sezonu mają być ściśle monitorowane.

Czytaj także: Reforma Ligi Mistrzów. UEFA uzgodniła detale Czytaj także: Niesamowity wyczyn Carlo Ancelottiego. Włoch zapisał się w historii futbolu

Źródło artykułu:
Czy zasady finansowego fair-play są dobrze egzekwowane?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)