Przeciek z szatni Barcelony. Wiadomo, co wściekły Xavi powiedział Lewandowskiemu

W przerwie meczu z Almerią trener FC Barcelony wręcz wychodził z siebie. Hiszpańskie media ujawniły, że oberwało się między innymi Robertowi Lewandowskiemu.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski i Xavi Getty Images / DAX Images/BSR Agency / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Xavi
Po 45 minutach środowego meczu FC Barcelona remisowała z Almerią 1:1. Później gospodarze przeszli do konkretów, zaś Robert Lewandowski popisał się ładną asystą. Finalnie "Blaugrana" wygrała 3:2.

Na pomeczowej konferencji prasowej Xavi przyznał, że pierwsza połowa w wykonaniu jego podopiecznych była nie do zaakceptowania. Zgodnie z doniesieniami hiszpańskich mediów, szkoleniowcowi puściły nerwie w przerwie spotkania.

Jak stwierdził dziennikarz "AS", Javi Miguel, Xavi rzadko był widziany w takim stanie. Gdy wtargnął do szatni, przeklinał, kopał i uderzał we wszystko, co stanęło mu na drodze. - Tak dalej być nie może! - grzmiał.

Trener miał pretensje do wszystkich, a Lewandowski nie był wyjątkiem. - Chcę żebyście zaczęli biegać jak świnie - nakazał, po czym zwrócił się w kierunku Polaka: - Zobaczymy, czy w końcu zaczniesz biegać, do cholery.

Wściekł Xavi rozdarł koszulkę i zarzucał drużynie brak zaangażowania. Druga odsłona rywalizacji należała już do FC Barcelony. Niekonwencjonalne metody trenera przyniosły więc zamierzony efekt.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski zasłużył na krytykę po pierwszej połowie meczu z Almerią?