Ruch Chorzów finalizuje pierwszy transfer. Na Cichą trafi gracz Lecha Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Filip Wilak (z lewej)
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Filip Wilak (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Walczący o utrzymanie w PKO Ekstraklasie Ruch Chorzów w najbliższych dniach sfinalizuje pierwszy transfer. W klubie testy medyczne przejdzie skrzydłowy Lecha Poznań Filip Wilak, poinformował na platformie X Tomasz Włodarczyk.

Zimą działacze Ruchu Chorzów planują przeprowadzić kilka transferów. Jednym z priorytetów jest pozyskanie młodzieżowca mogącego rywalizować z Tomaszem Wójtowiczem.

Jak poinformował na platformie X Tomasz Włodarczyk w najbliższych w Chorzowie testy medyczne przejdzie skrzydłowy Lecha Poznań Filip Wilak. Obydwa kluby ustaliły warunki wypożyczenia. Zawodnik na Cichą ma zostać wypożyczony do końca czerwca 2024 roku. 14-krotni mistrzowie Polski nie będą mieli zagwarantowanej opcji wykupu zawodnika, który latem wróci do Poznania.

Filip Wilak ma 20 lat. W minionej rundzie pierwszym zespole Lecha rozegrał siedem meczów w PKO Ekstraklasie, dwa w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy i dwa w Fortuna Pucharze Polski. W tych ostatnich rozgrywkach zdobył dwa gole.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękne chwile. Arkadiusz Milik w roli głównej

Czytaj także: To już pewne! Ruch Chorzów Futsal zagra w Fogo Futsal Ekstraklasie! Ruch Chorzów ujawnił zimowe plany. Co z trenerem?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty