Trudny sprawdzian Śląska Wrocław. Pięć bramek w sparingu lidera PKO Ekstraklasy

Lider PKO Ekstraklasy zaczął sparingowe granie od porażki. W starciu Śląska Wrocław z Dinamem Zagrzeb górą byli rywale, którzy triumfowali 3:2.

Szymon Mierzyński
Mecz PKO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław Materiały prasowe / Wiola Ufland / Pogoń Szczecin / Mecz PKO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Mistrz Chorwacji trzykrotnie obejmował prowadzenie i dwa razy podopieczni Jacka Magiery zdołali mu odpowiedzieć. W pierwszej połowie do siatki trafili Erik Exposito oraz Nahuel Leiva i do przerwy było 2:2.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Dinama i w 55. minucie bramkę na wagę jego zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Fran Brodić.

Śląsk kontynuuje zgrupowanie w Chorwacji (potrwa ono do 25 stycznia) i następny sparing rozegra już w sobotę. Jego przeciwnikiem będzie Hajduk Split.

Później wrocławianie zmierzą się jeszcze z NK Domzale (23.01), Red Bullem Salzburg (27.01), zaś po powrocie do kraju w próbie generalnej ich rywalem będzie KKS 1925 Kalisz (03.02).

Zespół Jacka Magiery jest liderem tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 41 pkt. W pierwszym wiosennym spotkaniu o stawkę podejmie w ramach 21. kolejki Pogoń Szczecin (w niedzielę 11 lutego o godz. 17.30).

Dinamo Zagrzeb - Śląsk Wrocław 3:2 (2:2)
1:0 - Mauro Perković 23'
1:1 - Erik Exposito 28'
2:1 - Ademi 29'
2:2 - Nahuel Leiva 44'
3:2 - Fran Brodić k.) 55'

Skład Śląska Wrocław: I połowa: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Aleks Petkow, Łukasz Bejger, Patryk Janasik, Patrick Olsen, Peter Pokorny, Petr Schwarz, Nahuel Leiva, Piotr Samiec-Talar, Erik Exposito; II połowa: Kacper Trelowski - Jehor Macenko, Simeon Petrow, Aleksander Paluszek, Rosen Bożinow, Daniel Łukasik, Michał Rzuchowski, Alen Mustafić, Lewuis Pena, Burak Ince, Patryk Klimala.

Czy Śląsk Wrocław wywalczy mistrzostwo Polski?