The Championship: ważne zwycięstwo Southampton. Jan Bednarek na boisku

Southampton wywiązał się z roli faworyta. Drużyna Jana Bednarka pokonała na wyjeździe Swansea City 3:1, a na boisku zobaczyliśmy Jana Bednarka.

Szymon Mierzyński
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Bednarek
"Święci" mierzyli się z rywalem, który zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli The Championship, zatem strata punktów byłaby dla nich przykrą niespodzianką.

Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Ekipa Russella Martina szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie i choć gospodarze zdołali jeszcze złapać kontakt po główce Jamiego Patersona, to riposta była niemal natychmiastowa i z bezpiecznym prowadzeniem 3:1 Southampton dotarł aż do ostatniego gwizdka.

Jan Bednarek pojawił się w podstawowym składzie przyjezdnych i spędził na boisku 90 minut. To był solidny występ naszego reprezentanta, który ustrzegł się błędów, nie zawinił też przy jedynym straconym golu.

Dla byłego obrońcy Lecha Poznań był to 26. mecz w obecnym sezonie The Championship. Dotąd udało mu się zdobyć jedną bramkę.

"Święci" zajmują aktualnie 2. miejsce w tabeli (daje ono bezpośredni awans do Premier League) i mają 58 pkt. Taki sam dorobek gromadzi Ipswich Town, które jednak swoje spotkanie rozegra dopiero w poniedziałek (na wyjeździe z liderującym Leicester City).

Swansea City - Southampton FC 1:3 (1:2)
0:1 - Che Adams 6'
0:2 - Will Smallbone 20'
1:2 - Jamie Paterson 41'
1:3 - Flynn Downes 45'

Czy Southampton awansuje do Premier League?