Zwrot akcji w meczu Serie A. Wystarczyło sześć minut

Genoa CFC umocniła się na bezpiecznym miejscu w tabeli ligi włoskiej dzięki zwycięstwu 2:1 z US Lecce. Beniaminek wygrał 2:1, choć jeszcze w 70. minucie miał stratę do przeciwnika.

Mecz Serie A: Genoa CFC - US Lecce PAP/EPA / Stringer / Mecz Serie A: Genoa CFC - US Lecce
Oba kluby rozpoczęły sezon z Polakiem w kadrze, ale zdecydowały się na jego wypożyczenie. Filip Jagiełło przeniósł się z Genoi CFC do Spezii Calcio, a Marcin Listkowski z US Lecce do Lecco. Zespołom było dość blisko do siebie w tabeli Serie A. Przed pierwszym gwizdkiem w Genui, gospodarze mieli o cztery punkty więcej niż ich rywale z południa Włoch.

Pierwsza połowa meczu należała do Lecce. Goście mieli wielką szansę na gola z rzutu karnego już w 18. minucie po faulu na Pontusie Almqviście, byłym piłkarzu Pogoni Szczecin. Za wykonanie jedenastki zabrał się Nikola Krstović, ale nie pokonał swoim strzałem bramkarza Josepa Martineza.

Nikola Krstović zdążył poprawić się w 31. minucie i zdobył gola na 1:0 z teoretycznie trudniejszej pozycji. Napastnik Lecce wrzucił piłkę za kołnierz bramkarza Genoi strzałem zza pola karnego. Zespół ze Stadio Via del Mare zabrał na przerwę skromną zaliczkę.

W przerwie od razu podwójna zmiana poddenerwowanego trenera Genoi, Alberto Gilardino. Krótko po niej Rusłan Malinowski ostrzegł gości strzałem w słupek.

Kluczowym piłkarzem Genoi został Mateo Retegui. Miał udział przy obu golach, dzięki którym gospodarze odwrócili wynik z 0:1 na 2:1. W 70. minucie napastnik wykonał dobitkę strzału z rzutu wolnego Alberta Gudmundssona, który odbił się od poprzeczki. Po chwili reprezentant Włoch asystował przy golu zmiennika Caleba Ekubana i od 76. minuty na prowadzeniu była już drużyna z Genui. W przeciwieństwie do przeciwnika, nie oddała go do końca meczu.

Genoa CFC - US Lecce 2:1 (0:1)
0:1 - Nikola Krstović 31'
1:1 - Mateo Retegui 70'
2:1 - Caleb Ekuban 76'

W 18. minucie Nikola Krstović (Lecce) nie wykorzystał rzutu karnego. Josep Martinez obronił.

Genoa: Josep Martinez - Alessandro Vogliacco (90' Alan Matturro), Mattia Bani, Johan Vasquez - Koni De Winter, Morten Thorsby (46' Stefano Sabelli), Rusłan Malinowski, Kevin Strootman, Djed Spence (46' Caleb Ekuban) - Mateo Retegui (90' Emil Bohinen), Albert Gudmundsson

Lecce: Wladimiro Falcone - Valentin Gendrey, Marin Pongracić, Federico Baschirotto, Antonino Gallo (90' Santiago Pierotti) - Mohamed Kaba (90' Joan Gonzalez), Ylber Ramadani, Remi Oudin (74' Hamza Rafia) - Pontus Almqvist, Nikola Krstović (64' Roberto Piccoli), Nicola Sansone (64' Lameck Banda)

Żółte kartki: Krstović, Ramadani (Lecce)

Sędzia: Luca Pairetto