Legia Warszawa wygrała ostatni sparing, choć zaczęło się sensacyjnie

Legia Warszawa zwycięska w ostatnim sprawdzianie przed rundą wiosenną. Wicemistrz Polski pokonał Stal Rzeszów 3:1, choć stracił gola jako pierwszy.

Szymon Mierzyński
radość Tomasa Pekharta WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: radość Tomasa Pekharta
Spotkanie zaczęło się sensacyjnie. Już w 7. minucie prowadzenie dał I-ligowcowi Adrian Bukowski. Później jednak strzelał tylko wicemistrz Polski.

Wyrównanie padło po dośrodkowaniu Josue z rzutu wolnego i uderzeniu Ernesta Muciego. Po przerwie rzut karny wykorzystał Tomas Pekhart, natomiast wynik ustalił Yuri Ribeiro.

To był ostatni sprawdzian ekipy Kosty Runjaicia przed potyczkami o stawkę.

Rundę wiosenną legioniści zainaugurują w piątek 9 lutego o godz. 20.30, gdy w ramach 20. kolejki zmierzą się na Stadionie Śląskim z Ruchem Chorzów.

Zespół z Warszawy zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 32 pkt. Do liderującego Śląska Wrocław traci 9 "oczek".

Stal zmagania ligowe zacznie w połowie lutego, zaś wcześniej czekają ją jeszcze dwa mecze sparingowe - z Górnikiem Łęczna (03.02) oraz Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (10.02).

Legia Warszawa - Stal Rzeszów 3:1 (1:1)
0:1 - Adrian Bukowski 7'
1:1 - Ernest Muci 38'
2:1 - Tomas Pekhart (k.) 49'
3:1 - Yuri Ribeiro 58'

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz (46' Dominik Hładun) - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk (69' Jan Ziółkowski), Steve Kapuadi (46' Yuri Ribeiro), Paweł Wszołek (46' Patryk Kun), Rafał Augustyniak (46' Ryoya Morishita), Juergen Elitim (60' Filip Rejczyk), Gil Dias (46' Maciej Rosołek), Josue (46' Bartosz Kapustka), Blaz Kramer (46' Tomas Pekhart), Ernest Muci (46' Marc Gual).

Stal Rzeszów: Jakub Wrąbel (73' Jakub Raciniewski) - Patryk Warczak, Kamil Kościelny (69' Kacper Paśko), Paweł Oleksy (69' Łukasz Góra), Milan Simcak (69' Krystian Wachowiak), Karol Łysiak (37' Szymon Kądziołka, 86' Ilia Postupalskyj), Sebastien Thill (69' Krzysztof Danielewicz), Adrian Bukowski, Wiktor Kłos (79' Michał Synoś), Szymon Salamon (86' Błażej Langer), Jesus Diaz (86' Arsen Hrosu).

Czy na inaugurację rundy wiosennej Legia Warszawa wygra z Ruchem Chorzów?