ILE?! Trudno uwierzyć w te informacje o Lewandowskim

Blisko 10 godzin na gola w La Lidze czekał Robert Lewandowski. To jego najdłuższa (!) niemoc w karierze. Polak przełamał się w sobotnim meczu z Deportivo Alaves. I to nie jeden raz.

Maciej Kmita
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Licznik wstydu Roberta Lewandowskiego bił od 10 grudnia i meczu Gironą (2:4). Potem nie potrafił zdobyć bramki w spotkaniach z Valencią (1:1), Almerią (3:2), Las Palmas (2:1), Realem Betis (4:2), Villarrealem (3:5) i Osasuną (1:0).

Sześć kolejnych ligowych meczów bez gola było jego drugą najczarniejszą serią w karierze. Dłużej, pod względem tzw. "pustych przebiegów", na trafienie czekał tylko raz - w sezonie 2010/11, swoim pierwszym w Bundeslidze i Borussii Dortmund.

Wówczas nie potrafił strzelić gola w 9 kolejnych meczach, łącznie przez 561 minut. Teraz przełamał się w siódmym spotkaniu, ale po 575 minutach. W ujęciu minutowym nigdy nie zdarzyło mu się czekać na ligowego gola dłużej.

W Alaves przełamał trwającą blisko 10 godzin niemoc w ligowych meczach, ale to nie jedyna czarna seria, której kres położył na Estadio de Mendizorroza. Polak pokonał Siverę po prostopadłym podaniu Ilkaya Gundogana - to pierwszy ligowy gol strzelony przez "Lewego" nogą po akcji z otwartej gry od 23 września ubiegłego roku i spotkania z Celtą Vigo (3:2).

Na takie trafienie czekał 133 dni, 14 występów i 1072 minuty. W tym czasie zdobył dla Barcy trzy gole w La Lidze, ale albo z rzutów karnych (2) albo głową po dośrodkowaniu (1).

To dziewiąty ligowy, a 14. ogólnie gol Lewandowskiego w tym sezonie. I piąty w dziesiątym występie w 2024 roku. Polak długo, jak na siebie, czekał na trafienie w lidze, ale trafiał w tym czasie w Pucharze (2) i Superpucharze Hiszpanii (2).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Robert Lewandowski strzeli w 2024 roku więcej goli niż w 2023?