Do tej debaty w TVP nie doszło. Szkolnikowski odpiera zarzut

Trzy lata temu Marek Koźmiński walczył z Cezarym Kuleszą o fotel prezesa PZPN. Przegrał, a teraz zarzucił rywalowi nieczyste działania, zaczepiając przy okazji Marka Szkolnikowskiego, byłego szefa TVP Sport. Ten ostatni odniósł się do sprawy.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Marek Szkolnikowski oraz Cezary Kulesza PAP / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket oraz PAP/Leszek Szymański / Na zdjęciu: Marek Szkolnikowski oraz Cezary Kulesza
W 2021 roku o stanowisko prezesa PZPN, które zwalniał Zbigniew Boniek, walczyli Marek Koźmiński oraz Cezary Kulesza. Ostatecznie głosowanie wygrał ten drugi stosunkiem 92 do 23. Kampania budziła jednak wiele emocji.

W niedzielę główny konkurent Cezarego Kuleszy jeszcze raz wrócił do tamtych wydarzeń. W programie "Oko w Oko" Marcina Ryszki z goal.pl stwierdził, że dyskusja między kandydatami powinna odbywać się na łamach mediów. Do tego powinno dojść do debaty telewizyjnej.

- Była to decyzja wąskiego grona osób, by nie doprowadzić do konfrontacji żadnej konfrontacji Koźmiński - Kulesza (...). To nie fair, bo mój konkurent wręcz obdzwaniał pewne kluby i mówił, żeby nie przychodzić na spotkania ze mną. Miała być debata w TVP. Wtedy dyrektor Szkolnikowski dostał telefon, żeby to zrzucić z anteny - mówił prezes TVP.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ale słodziak! Skradł serce piłkarza Legii

W sieci pojawiło się oburzenie skierowane w kierunku byłego dyrektora TVP Sport Marka Szkolnikowskiego. Cezary Kulesza uważany jest za działacza, który miał dobre kontakty z ówcześnie rządzącymi (Zjednoczoną Prawicą). Pojawiły się więc wątpliwości, czy do gry nie weszła polityka.

Były szef TVP Sport postanowił się wytłumaczyć. Odparł zarzut o "otrzymaniu telefonu", informując, że sam uznał debatę za bezcelową.

"Był pomysł debaty, to prawda, sam ją chciałem zorganizować, ale sztab Kuleszy uznał, że głosują delegaci, a nie media. Sztab Koźmińskiego nalegał więc, żeby w takim razie był jeden kandydat, a obok puste krzesło. Uznałem, że w takiej formule byłoby to stronnicze i mało rzetelne" - napisał Szkolnikowski.

Czytaj więcej:
Niespodziewany powrót reprezentanta. "To było dołujące"

Czy Marek Koźmiński byłby lepszym prezesem PZPN niż Cezary Kulesza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×