Popis Arsenalu. Kosmiczny wynik w derbach Londynu

Jakub Kiwior rozegrał pełne spotkanie w Arsenalu, który zdemolował West Ham United 6:0. Szczególnie efektowna w wykonaniu Kanonierów była końcówka pierwszej połowy meczu.

Mecz Premier League: West Ham United - Arsenal FC PAP/EPA / Tolga Akmen / Mecz Premier League: West Ham United - Arsenal FC
West Ham United rozpoczął derby Londynu dość obiecująco i po dwóch kwadransach meczu trudno było spodziewać się trzęsienia ziemi, które nastąpiło po 30. minucie.

Nagle rozpoczęła się huraganowa ofensywa Kanonierów. Do końca pierwszej połowy meczu Arsenal FC zdobył cztery gole i zszedł do szatni na przerwę z prowadzeniem 4:0. Każdą bramkę zdobył inny zawodnik. Alphonse'a Areolę pokonali kolejno William Saliba, Bukayo Saka z rzutu karnego, Gabriel Magalhaes oraz Leandro Trossard. Przy dwóch golach Kanonierów asystował Declan Rice.

Możliwość zagrania w derbach Londynu miało dwóch Polaków. Łukasz Fabiański pozostał na ławce rezerwowych West Hamu. Z kolei Jakub Kiwior wystąpił w szóstym z rzędu meczu Arsenalu i wyszedł jako lewy obrońca w podstawowym składzie Mikela Artety.

Arsenal wznowił kanonadę w przedostatnim kwadransie podstawowego czasu. Bukayo Saka skompletował dublet, a Declan Rice dorzucił gola do wcześniejszych asyst. Zrobiło się 6:0 i ten wynik zaczął wyglądać katastrofalnie dla podopiecznych Davida Moyesa. West Ham United dostał srogie lanie przed własną publicznością.

Po efektownym zwycięstwie trzeci w tabeli Arsenal ma identyczną liczbę punktów jak wicelider Manchester City i trafi dwa "oczka" do Liverpool FC. Z kolei West Ham United został na ósmej lokacie.

West Ham United - Arsenal FC 0:6 (0:4)
0:1 - William Saliba 33'
0:2 - Bukayo Saka (k.) 41'
0:3 - Gabriel Magalhaes 44'
0:4 - Leandro Trossard 45'
0:5 - Bukayo Saka 63'
0:6 - Declan Rice 65'

West Ham: Alphonse Areola - Vladimir Coufal, Kurt Zouma (46' Konstantinos Mavropanos), Nayef Aguerd, Emerson Palmieri (77' Aaron Cresswell) - Edson Alvarez (46' Kalvin Phillips), Tomas Soucek - Ben Johnson, James Ward-Prowse, Mohammed Kudus - Jarrod Bowen

Arsenal: David Raya - Ben White (77' Cedric Soares), William Saliba, Gabriel Magalhaes, Jakub Kiwior – Martin Odegaard, Declan Rice (69' Mohamed Elneny), Kai Havertz - Bukayo Saka (69' Reiss Nelson), Leandro Trossard (69' Eddie Nketiah), Gabriel Martinelli (77' Ethan Nwaneri)

Żółte kartki: Kudus, Phillips (West Ham) oraz Alvarez, Areola (West Ham)