Liverpool wykaraskał się z opresji. Demonstracja siły po przerwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Juergen Klopp
PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Juergen Klopp

Zawodnicy Juergena Kloppa narzucili wysokie tempo w walce o mistrzostwo Anglii. Pomimo problemów w pierwszej połowie, Liverpool pokonał Luton Town 4:1. Ekipa z Anfield utrzymuje się na prowadzeniu w Premier League.

W tym artykule dowiesz się o:

Na samym początku tej rywalizacji rezultat mógł otworzyć Luis Diaz. Reprezentant Kolumbii znalazł sobie trochę miejsca w pobliżu bramki przyjezdnych, aczkolwiek strzelił minimalnie obok lewego słupka.

Później w efektowny sposób do uderzenia złożył się Cody Gakpo. Napastnik oddał silny strzał i piłka trafiła do koszyczka Thomasa Kaminskiego. Z kolei bramce gospodarzy zagroził Tahith Chong, ale refleksem wykazał się Caoimhin Kelleher.

Golkiper Liverpoolu po chwili mógł jednak pluć sobie w brodę. Kelleher odbił piłkę na tyle niefortunnie, że trafiła ona do przeciwnika. Chiedozie Ogbene poszedł za akcją, a następnie uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców.

Bardzo aktywny był Diaz. Skrzydłowy najpierw strzelił w interweniującego Kaminskiego, żeby potem dwukrotnie nie trafić w światło bramki.

Po kwadransie przerwy miejscowi ostrzeliwali pole karne Luton. Gakpo przetestował bramkarza mającego polskie korzenie, lecz ten wyciągnął się niczym struna.

"The Reds" sforsowali defensywę outsidera dopiero w 56. minucie. Wówczas Virgil van Dijk wygrał pojedynek szybkościowy i popisał się perfekcyjną główką, wykorzystując dośrodkowanie Alexisa Mac Allistera.

Już w 58. minucie Liverpool prowadził 2:1. To była naprawdę widowiskowa akcja. Mac Allister wolejem wstrzelił piłkę wzdłuż pola karnego, natomiast obrońcy nie potrafili upilnować Gakpo. Holender z niewielkiej odległości wpisał się na listę strzelców.

Trzeci cios wyprowadził Diaz, który przez dużą część spotkania ciężko pracował na gola. Dynamiczny zawodnik pojawił się w polu karnym po podaniu Andy'ego Robertsona, jednym zwodem ograł obrońcę i wykorzystał swoją szansę.

Zawodnicy Luton ewidentnie opadli z sił po pierwszej połowie. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Harvey Elliott dopadł do piłki po błędzie defensywy i uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi na skuteczną paradę.

Wynik mógł być nawet wyższy. Dobrze dysponowany Kaminski interweniował nogami, zatrzymując Conora Bradleya i Gakpo.

Liverpool uniknął poważnej wpadki i zwyciężył 4:1 z Luton Town. Lider Premier League ma czteropunktową przewagę nad drugim Manchesterem City.

Liverpool FC - Luton Town 4:1 (0:1)

0:1 - Chiedozie Ogbene 12' 1:1 - Virgil van Dijk 56' 2:1 - Cody Gakpo 58' 3:1 - Luis Diaz 71' 4:1 - Harvey Elliott 90'

Liverpool: Caoimhin Kelleher - Conor Bradley (68' Andy Robertson), Jarell Quansah, Virgil van Dijk, Joe Gomez, Wataru Endo, Ryan Gravenberch (78' Bobby Clark), Alexis Mac Allister (89' James McConnell), Harvey Elliott, Luis Diaz (88' Jayden Danns), Cody Gakpo.

Luton: Thomas Kaminski - Teden Mengi, Gabriel Osho, Amari'i Bell, Chiedozie Ogbene, Sambi Lokonga (46' Pelly-Ruddock Mpanzu), Ross Barkley, Alfie Doughty (75' Issa Kabore), Tahith Chong (63' Jordan Clark), Carlton Morris, Cauley Woodrow (58' Andros Townsend).

Żółte kartki: Gomez (Liverpool) - Doughty, Woodrow, Barkley, Kabore (Luton).

Sędzia: Andy Madley.