Drużyny z Włoch "leżą" Lewandowskiemu. Oto dowód

1077 dni - tyle FC Barcelona musiała czekać na gola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Serię przerwał Robert Lewandowski. Przy okazji statystycy zwrócili uwagę na jedną rzecz.

Mateusz Kozanecki
Robert Lewandowski PAP/EPA / EPA/Ciro Fusco / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
FC Barcelona gra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów po raz pierwszy od sezonu 2020/2021. Wtedy w 1/8 finału Katalończycy zmierzyli się z Paris Saint-Germain. Gola dla Barcy zdobył Lionel Messi.

Później nastąpiła trwająca blisko trzy lata seria Barcy bez trafienia. Zakończył ją w środę (21 lutego) Robert Lewandowski. Polak w 60. minucie zdobył gola w meczu z SSC Napoli.

Jak zauważyli dziennikarze portalu Relevo, Lewandowski świetnie czuje się w meczach przeciwko włoskim zespołom. Potwierdził to przy okazji starcia w Neapolu.

"Włochy bardzo pasują Lewandowskiemu. Strzelił gola wszystkim włoskim rywalom, z którymi mierzył się w Lidze Mistrzów" - czytamy.

W tym gronie, oprócz SSC Napoli, są jeszcze takie zespoły jak Inter Mediolan, Lazio Rzym, AS Roma oraz Juventus FC.

Środowe spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Rewanż odbędzie się 12 marca w Barcelonie, a stawką będzie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?