Odwołanie przyniosło skutek. Kara dla Evertonu została znacznie zmniejszona

Everton awansował o dwa miejsca w tabeli Premier League, mimo iż w poniedziałek nie rozegrał żadnego meczu. To efekt decyzji Niezależnej Komisji Apelacyjnej, która "oddała" klubowi cztery punkty.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Everton Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Everton
Przypomnijmy, 17 listopada ubiegłego roku Everton został ukarany odjęciem dziesięciu punktów w Premier League, choć w grę wchodził też m.in. zakaz transferowy.

Było to spowodowane złamaniem zasad Finansowego Fair Play za działania z sezonu 2021/2022. W marcu klub składał wyjaśnienia władzom ligi w tej sprawie, ale na niewiele się one zdały.

Klub miał jednak prawo do odwołania się od tej decyzji i to uczynił. Co najistotniejsze - odwołanie przyniosło skutek. Kara została zredukowana z minus dziesięciu do minus sześciu punktów.

Jednocześnie oznacza to, że Everton awansował na 15. miejsce w tabeli Premier League, wyprzedzając Nottingham Forest oraz Brentford.

ZOBACZ WIDEO: Barcelona ma kolejny wielki talent. Po tym golu komentator aż krzyczał

Dobre i to, biorąc pod uwagę, że Everton po raz kolejny walczy o utrzymanie. Te cztery punkty mogą okazać się na wagę złota. Szczególnie, że decyzja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Komisje Apelacyjne są niezależne od Premier League i klubów członkowskich. Członkowie tejże komisji zostali powołani przez niezależnego Przewodniczącego Panelu Sądowego Premier League.

Jak czytamy w komunikacie, zarząd Premier League jest usatysfakcjonowany decyzją oraz faktem, że przez cały czas przestrzegano niezależnego procesu dyscyplinarnego, jasno określonego w regulaminie i uzgodnionego przez wszystkie kluby.

Niemniej, w klubie nie powinni otwierać jeszcze szampanów, ponieważ cały czas toczy się odrębne postępowanie. Tym razem dotyczy sezonu 2022/23 i Everton może spodziewać się następnej kary (m.in. odjęcia punktów), jeśli tylko następne sprawozdania finansowe także naruszą zasady FFP.

Czy Everton utrzyma się w Premier League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×