Wymiana ciosów w meczu Fortuna I ligi

Ani Bruk-Betowi Termalice Nieciecza, ani Wiśle Płock nie udało się utrzymać prowadzenia i konfrontacja w Fortuna I lidze zakończyła się remisem 2:2. Po kolejny komplet punktów sięgnął GKS Katowice.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w rundzie wiosennej w 2024 roku Instagram / Bruk-Bet Termalica Nieciecza / Bruk-Bet Termalica Nieciecza w rundzie wiosennej w 2024 roku
Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza podjęli Wisłę pod wodzą trenera Mariusza Lewandowskiego. Poprzednim klubem byłego reprezentanta Polski był Radomiak, czyli regionalny przeciwnik płocczan. Pomarańczowi zdobyli tylko punkt w dwóch wcześniejszych meczach w rundzie wiosennej, znaleźli się dopiero na 12. lokacie.

W rundzie wiosennej Wisła zwyciężyła z niecieczanami 3:1, a przed rewanżem miała o pięć punktów więcej niż Bruk-Bet. W poprzednim meczu Nafciarze zdobyli gola na miarę zwycięstwa 2:1 z GKS-em Katowice w czasie doliczonym. Zbudowani tym wynikiem gracze Dariusza Żurawia wybrali się do Niecieczy.

Dużo więcej wydarzyło się w pierwszej niż w drugiej połowie. Co prawda Wisła otworzyła wynik strzałem Łukasza Sekulskiego, ale to Bruk-Bet zszedł na przerwę z prowadzeniem 2:1 dzięki uderzeniom Kacpra Karaska i Jakuba Nowakowskiego. Po przerwie już tylko jedna bramka, dzięki której Wisła doprowadziła do remisu 2:2.

Także w sobotę doszło do konfrontacji GKS-u Katowice ze Zniczem Pruszków. Dla podopiecznych Rafała Góraka był to drugi mecz u siebie w tym samym tygodniu. Poprzedni, zaległy wspominali dobrze, ponieważ wygrali 2:0 z Miedzią Legnica. Pozytywne wspomnienia z województwa śląskiego miał również Znicz Pruszków, ponieważ na inaugurację rundy wiosennej zdobył komplet punktów w Sosnowcu.

Na początku sezonu GKS wygrał 2:0 w Pruszkowie, a przed sobotnim meczem miał o cztery punkty więcej niż beniaminek. Pokazał wyższość również w rewanżu, który zakończył się wynikiem 3:1 dla katowiczan. Kolejne gole strzelili Arkadiusz Jędrych i Sebastian Bergier, a trzeciego gola dołożył Aleksander Komor. Znicz zdołał tylko przypudrować wynik uderzeniem na 1:3 Mateusza Grudzińskiego.