"Agenci i skauci chyba śpią". Trener Lechii Gdańsk nie krył zdziwienia

Okienko transferowe w Polsce już się zamknęło. Po wymianie niemalże całej kadry latem, tym razem Lechia Gdańsk pozyskała zimą tylko jednego zawodnika. Trener Szymon Grabowski jest jednak zadowolony i jednocześnie zdziwiony zachowaniem innych klubów.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Szymon Grabowski WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Szymon Grabowski
Jedynym nowym piłkarzem Lechii Gdańsk jest 19-letni Francuz Loup-Diwan Gueho. Na razie jeszcze bez debiutu, bo niepodważalne miejsce w składzie mają Andrei Chindris i Elias Olsson.

Jeśli porównać zimowe okienko do tego letniego, to mamy nieporównywalną różnicę. Wtedy w Gdańsku nastąpiła rewolucja. Nowy prezes Paolo Urfer rozstał się niemal ze wszystkimi zawodnikami, którzy byli zamieszani w spadek z PKO Ekstraklasy.

Teraz spokój i ściągnięcie wyłącznie perspektywicznego środkowego obrońcę, którego domagał się trener Szymon Grabowski. Ale już na początku roku informowaliśmy, że nie należy spodziewać się szaleństwa transferowego w Gdańsku (-----> WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO: Barcelona ma kolejny wielki talent. Po tym golu komentator aż krzyczał

- Jestem zadowolony z okienka transferowego, bo jesteśmy bogatsi o jednego zawodnika - powiedział trener Grabowski, którego zapytaliśmy o ocenę okienka.

Nie krył jednak zdziwienia z innego powodu.

- Jestem zadowolony, że agenci i skauci innych klubów chyba śpią i nie za bardzo wnikliwie śledzili naszych zawodników, bo myślę, że kilku z nich już powinno dostać oferty z wyższych lig. Całe szczęście nie dostali, więc jestem bardzo zadowolony, że w obecnym składzie personalnym podchodzimy do dalszej części sezonu - przyznał szkoleniowiec Lechii.

Pewnie można by tu wymienić m.in. wspomnianego już Olssona, który rósł z meczu na mecz i zalicza się do czołówki stoperów w Fortuna I lidze. Do tego Iwan Żelizko, Rifet Kapić, Tomasz Neugebauer czy Maksym Chłań, którzy rzeczywiście mogliby już teraz z powodzeniem występować w Ekstraklasie, a może i silnych ligach europejskich.

Natomiast nawet jeśli takowe oferty by do klubu wpłynęły, to byłyby z miejsca odrzucane. Lechia chce awansować w obecnym sezonie i prezes Urfer nawet nie usiadłby do negocjacji.

Tomasz Galiński, WP SportoweFakty

Czy Lechia Gdańsk awansuje do Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×