Liga Mistrzów. Wyniki środowych meczów. Kolejni ćwierćfinaliści

W środowy wieczór poznaliśmy kolejnych dwóch ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Podobnie jak we wtorek niespodzianek nie było. Awans wywalczyły drużyny Realu Madryt i Manchesteru City.

Michał Piegza
Erling Haaland zdobył kolejnego gola w Lidze Mistrzów PAP/EPA / PAP/EPA/ADAM VAUGHAN / Erling Haaland zdobył kolejnego gola w Lidze Mistrzów

Powoli zacieramy ręce przed ćwierćfinałami Ligi Mistrzów. Zapowiadają się frapująco. W środę, podobnie jak we wtorek, nie było niespodzianek.

Real Madryt w pierwszym meczu w Lipsku z RB wypracował jednobramkową zaliczkę. W rewanżu fani Królewscy nie ukrywali frustracji postawą swoich ulubieńców. Gospodarze wynik otworzyli w 65. minucie. Chwilę później był remis, który satysfakcjonował drużynę Carlo Ancelottiego. Kibiców nie do końca.

Nie było zwrotu akcji w meczu w Manchesterze. Gracze City w pierwszej potyczce wygrali w Kopenhadze 3:1. W rewanżu już po dziewięciu minutach było 2:0. Przy drugim golu nie popisał się kapitan gospodarzy Kamil Grabara. Mistrzowie Danii ambitnie walczyli i ostatecznie ulegli obrońcom trofeum 1:3.

Real Madryt - RB Lipsk 1:1 (0:0) --> RELACJA
1:0 - Vinicius Junior 65'
1:1 - Willy Orban 68'

Pierwszy mecz: 1:0.
Awans: Real Madryt

Manchester City - FC Kopenhaga 3:1 (3:1) --> RELACJA
1:0 - Manuel Akanji 5'
2:0 - Julian Alvarez 9'