Bundesliga: Bayern Monachium ma kolejny problem. Rywal tuż za nim

VfB Stuttgart z realną szansą na wicemistrzostwo Niemiec. Na inaugurację 25. kolejki Bundesligi drużyna Sebastiana Hoenessa bez trudu pokonała 1.Union Berlin 2:0.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy VfB Stuttgart PAP/EPA / Christopher Neundorf / Na zdjęciu: radość piłkarzy VfB Stuttgart
Gospodarze wyszli na prowadzenie w 19. minucie. Po prostopadłym podaniu Atakana Karazora, na czystą pozycję wybiegł Serhou Guirassy i pewnym strzałem pokonał Frederika Ronnowa. Dla wicelidera klasyfikacji strzelców było to już 21. trafienie w sezonie 2023/2024.

Po przerwie padł drugi gol dla VfB. Diogo Leite zbyt krótko wybił piłkę z własnego pola karnego, przejął ją Chris Fuehrich i umieścił w siatce perfekcyjnym technicznym uderzeniem przy dalszym słupku.

Przy wyniku 2:0 Union nie miał już żadnych szans, zwłaszcza że kilka chwil później musiał sobie radzić w osłabieniu po tym jak Andras Schafer ostro zaatakował kolano Joshy Vagnomana i został wyrzucony z boiska. Pieklił się na tę decyzję trener gości Nenad Bjelica, lecz nie miał racji, bo jego podopieczny zdecydowanie przesadził.

Ekipa ze Stuttgartu ze spokojem dowiozła prowadzenie do ostatniego gwizdka i ma teraz 53 pkt. - tylko o 1 mniej niż plasujący się na pozycji wicelidera Bayern Monachium.

Berlińczycy pozostają na 14. pozycji z dorobkiem 25 "oczek".

VfB Stuttgart - 1.FC Union Berlin 2:0 (1:0)
1:0 - Serhou Guirassy 19'
2:0 - Chris Fuehrich 65'

Czy VfB Stuttgart zakończy sezon nad Bayernem Monachium?