Zwycięstwa Brazylii i Belgii, porażka Słowacji

Za nami cztery towarzyskie mecze. Najciekawszym starciem był pojedynek Słowacji z Chile, w którym drużyna z Europy przegrała 1:2. Brazylia zgodnie z planem pokonała Oman, Belgia wygrała z Karatem, a Republika Południowej Afryki bezbramkowo zremisowała z Jamajką.

Adam Kiołbasa

Canarinhos niespodziewanie nisko wygrali z Omanem. Podopieczni Carlosa Dungi prowadzili już od 4. minuty po golu Nilmara, ale później długo futbolówka nie wpadała do bramki. Dopiero w 61. minucie samobójczym strzałem wynik na 2:0 ustalił Ghailani.

Ciekawy był mecz, w którym Słowacja podejmowała Chile. Obie reprezentacje zagrają na MŚ 2010 i stworzyły zupełnie niezłe widowisko. Już w 9. minucie ekipa z Ameryki Południowej objęła prowadzenie po golu Jary, ale niedługo później Sestak zdołał doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Paredes zadecydował o zwycięstwie gości.

Będąca gospodarzem mundialu, który odbędzie się w 2010 roku, reprezentacja RPA zawiodła, bo tylko zremisowała z Jamajką.

Ponadto Belgia po bramkach Witsela i Soncka planowo pokonała Katar.