Gorąco w Warszawie. Jest głośno po tym, co zrobił Josue

Z Legią nie ma nudy. Trybuny domagają się zmian, tymczasem ich ulubieniec Josue zamanifestował coś zupełnie przeciwnego. Jaki będzie ciąg dalszy tej historii?

Maciej Kmita
Josue zamanifestował wsparcie dla trenera Runjaicia PAP / Leszek Szymański / Josue zamanifestował wsparcie dla trenera Runjaicia

Legia Warszawa nie wygrała żadnego z sześciu poprzednich spotkań i to jej taka najgorsza seria od 9 lat. Po zimowej przerwie Wojskowi odnieśli tylko jedno zwycięstwo - na inaugurację rundy wiosennej z Ruchem Chorzów.

Potem ekipa Kosty Runjaicia trzy mecze zremisowała i trzy przegrała. W słabym stylu odpadła z Ligi Konferencji Europy z Molde FK (2:3, 0:3), a w PKO Ekstraklasie ich strata do lidera powiększyła się z 6 do 10 punktów. Przy okazji niedzielnego meczu z Piastem Gliwice (3:1) fani Legii dali wyraz swojemu niezadowoleniu.

Na "Żylecie" pojawiły się transparenty adresowane do trenera Runjaicia ("Auf wiedersehen"), dyrektora sportowego Jacka Zielińskiego ("Panie Jacku, dziękujemy. Już wystarczy") i piłkarzy ("Każdy, kto nie ma umiejętności, ambicji i charakteru na miarę Legii, niech stąd wyp***"). Więcej TUTAJ.

Piłkarze Legii nie kazali czekać długo na reakcję. Już w 17. minucie Josue pokonał bramkarza rywali kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego, po którym ruszył w stronę Runjaicia i okazał mu wsparcie, serdecznie się z nim wyściskując.

Ponadto, Portugalczyk przyłożył palec do ust, co było jednoznacznym gestem uciszenia trybun. Musiał go uspokajać Radovan Pankov, na co uwagę na platformie "X" zwrócił Samuel Szczygielski z portalu meczyki.pl.

"Jak w Legii Warszawa jest kryzys, to zawsze jest gęsto. Ciężko uwierzyć, że dopiero co ten zespół wywoływał zgoła odmienne emocje, piorąc Aston Villę w pucharach" - tak z kolei wydarzenia przy Łazienkowskiej 3 skomentował Szymon Janczyk z weszlo.com.