Arka Gdynia zgubiła punkty. Kanonada w Katowicach

Arka Gdynia tylko zremisowała 2:2 w poprzedzającym przerwę reprezentacyjną meczu z Odrą Opole. GKS Katowice strzelił aż pięć goli Podbeskidziu Bielsko-Biała.

mecz Wisła Kraków - Arka Gdynia WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Wisła Kraków - Arka Gdynia
Arka Gdynia zremisowała w drugim meczu z rzędu i poniosła stratę w tabeli wobec lidera Lechii Gdańsk. Oczekiwania przed spotkaniem, na własnym stadionie z Odrą Opole, mogły być większe. Fakt, że goście także byli w tym sezonie na pierwszym miejscu w tabeli, ale później złapali zadyszkę. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 2:2, a Arka dwa razy odrabiała w niej stratę do przeciwnika. Na gola Jiriego Pirocha odpowiedział Michał Marcjanik z rzutu karnego. Z kolei na wykorzystaną "jedenastkę" Rafała Niziołka ripostował Przemysław Stolc.

GKS Katowice jest w wysokiej formie w rundzie wiosennej, a wygrana 5:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała jest tego kolejnym potwierdzeniem. Najskuteczniejszy spośród podopiecznych Rafała Góraka był Mateusz Marzec, który zdobył dwa gole. Po jednym dokładali Arkadiusz Jędrych, Sebastian Bergier oraz Adrian Błąd. Jędrych i Błąd byli skutecznymi egzekutorami rzutów karnych. GKS spędza przerwę reprezentacyjną w strefie barażowej, a Podbeskidzie prawie cały sezon w strefie spadkowej.

Do podziału punktów doszło w niedzielę nie tylko w Gdyni, ale również w Łęcznej. Górnik zremisował 1:1 ze Zniczem Pruszków. Długo, ponieważ od 10. minuty do końca podstawowego czasu, zanosiło się na zdobycie kompletu punktów przez podopiecznych Pavola Stano. Beniaminek odebrał Górnikowi prowadzenie strzałem ostatniej szansy Shumy Nagamatsu w doliczonym czasie.