The Championship: Leicester City wraca do gry o awans. Stolarczyk na ławce

Leicester City odniosło ważne zwycięstwo w kontekście gry o awans do Premier League. Lisy pokonały Norwich City 3:1. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Jakub Stolarczyk.

Łukasz Witczyk
Mecz Pucharu Anglii: Chelsea FC - Leicester City Instagram / Chelsea FC / Mecz Pucharu Anglii: Chelsea FC - Leicester City
Jeszcze kilka tygodni temu Leicester City był murowanym faworytem do awansu do Premier League. Jednak w ostatnich pięciu meczach Lisy wywalczyły tylko cztery punkty i wypadły z czołowej dwójki The Championship. Strata do lidera - Ipswich Town - wynosi jednak tylko dwa "oczka".

W wielkanocny poniedziałek mistrzowie Anglii z 2016 roku nie mieli łatwego zadania, bo rywalem było Norwich City, które również celuje w awans do elity, a obecnie w tabeli zajmuje szóstą lokatę. Na ławce rezerwowych gospodarzy całe spotkanie spędził Jakub Stolarczyk.

Mecz nie najlepiej rozpoczął się dla Lisów. Już po 20 minutach gospodarze przegrywali po golu Gabriela Sary. Jednak miejscowym udało się odwrócić losy spotkania i uniknąć kolejnej wpadki.

Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Kiernan Dewsbury-Hall, a po zmianie stron piłkarze Leicester City zadali kolejne ciosy. W 61. minucie Stephy Mavididi dał Lisom prowadzenie 2:1.

Goście starali się odrobić straty, ale ich próby spełzły na niczym. W doliczonym czasie gry ekipę Norwich City dobił Jamie Vardy.

Leicester City - Norwich City 3:1 (1:1)
0:1 - Gabriel Sara 20'
1:1 - Kiernan Dewsbury-Hall 33'
2:1 - Stephy Mavididi 61'
3:1 - Jamie Vardy 90+3'