The Championship: Dramat drużyny Bednarka. Stracony punkt w końcówce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Jan Bednarek
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Bednarek

Southampton FC do przerwy prowadził 2:1 z liderem The Championship, Ipswich Town. Jednak w końcówce przeciwnicy zdołali odwrócić losy meczu i odnieśli zwycięstwo 3:2. Całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek.

Jeszcze kilka tygodni temu Święci mogli pochwalić się niesamowitą serią 25 meczów bez porażki. To już jednak przeszłość. W ostatnich tygodniach ekipa Southampton FC lepsze mecze przeplata słabszymi i wypadła z czołowej dwójki The Championship. Za to Ipswich Town jest coraz bliżej wywalczenia bezpośredniego awansu do Premier League. Przed tym spotkaniem zespół ten był liderem tabeli.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie po golu Leifa Davisa. Ich radość trwała jednak bardzo krótko. Tuż po wznowieniu gry Southampton FC doprowadził do remisu, a gola strzelił Che Adams.

Święci jeszcze podkręcili tempo i w 23. minucie zdobyli drugą bramkę. Autorem trafienia był Adam Armstrong. Po tym golu goście skupili się na obronie korzystnego rezultatu, a drużyna z Ipswich długo nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali.

To miejscowym udało się dopiero w 68. minucie. Dogranie Jacka Taylora wykorzystał Nathan Broadhead i mieliśmy 2:2. W końcówce gospodarze wykorzystali grę w przewadze i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W siódmej minucie doliczonego czasu gry gola dającego zwycięstwo gościom strzelił Jeremy Sarmiento.

Dodajmy, że całe spotkanie w ekipie Southampton FC rozegrał Jan Bednarek. Dla Polaka nie był to łatwy mecz. Tak jak i cała defensywa Świętych, nie ustrzegł się on błędów. W dodatku w końcówce został ukarany żółtą kartką.

Ipswich Town - Southampton FC 3:2 (1:2) 1:0 - Leif Davis 13' 1:1 - Che Adams 14' 1:2 - Adam Armstrong 23' 2:2 - Nathan Broadhead 68' 3:2 - Jeremy Sarmiento 90+7'