Premier League: kompromitacja Chelsea, wielkie męczarnie Tottenhamu

Mnóstwo emocji w popołudniowych meczach 30. kolejki Premier League. Skompromitowała się Chelsea, a blisko podobnej wpadki był Tottenham.

Szymon Mierzyński
Mecz Pucharu Anglii: Chelsea FC - Leicester City Instagram / Chelsea FC / Mecz Pucharu Anglii: Chelsea FC - Leicester City
"The Blues" podejmowali Burnley FC i mimo że przez 90 minut mieli ogromną przewagę, wywalczyli zaledwie remis 2:2. Zespół Mauricio Pochettino dwukrotnie obejmował prowadzenie po golach Cole'a Palmera, lecz za każdym razem je tracił, mimo że od końcówki pierwszej połowy grał w przewadze po czerwonej kartce dla Lorenza Assignona.

Chelsea oddała ponad 30 strzałów, jednak nie po raz pierwszy w tym sezonie była skrajnie nieskuteczna i wydaje się, że posada jej argentyńskiego menedżera zaczyna wisieć na włosku.

Ogromne kłopoty miał Tottenham. "Koguty" mierzyły się z inną drużyną ze strefy spadkowej - Luton Town. Beniaminek szybko zaskoczył faworyta i potem dość długo dzielnie się bronił. Pękł dopiero w drugiej połowie, najpierw tracąc zaliczkę po samobóju Issy Kabore, a potem nawet remis, gdy w 86. minucie do siatki trafił Heung-Min Son.

Podopieczni Ange Postecoglou uniknęli ostatecznie ogromnej wpadki i wygrali 2:1, dzięki czemu mają 56 pkt. i zajmują 4. miejsce w tabeli Premier League.

Po pełną pulę sięgnęło też AFC Bournemouth, które pokonało na własnym stadionie Everton 2:1. Wszystkie bramki na Vitality Stadium padły w drugiej połowie.

Remisami natomiast zakończyły się starcia Nottingham Forest z Crystal Palace (1:1) i Sheffield United z Fulham FC (3:3).

Chelsea FC - Burnley FC 2:2 (1:0)
1:0 - Cole Palmer (k.) 44'
1:1 - Josh Cullen 47'
2:1 - Cole Palmer 78'
2:2 - Dara O'Shea 81'

Tottenham Hotspur - Luton Town 2:1 (0:1)
0:1 - Tahith Chong 3'
1:1 - Issa Kabore (sam.) 51'