Imponująca liczba Polaka we Włoszech. Otrzymał wyjątkowy upominek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
zdjęcie autora artykułu

Adrian Benedyczak już przekroczył barierę 100 występów w barwach Parmy Calcio. Z tej okazji klub przygotował niespodziankę.

W tym artykule dowiesz się o:

Ekstraklasę opuścił w lipcu 2021 roku, kiedy został wytransferowany do Parmy Calcio za 2,4 miliona euro. Młody napastnik rozwinął skrzydła na zapleczu włoskiej elity i był już powoływany do seniorskiej drużyny narodowej.

Tylko w tym sezonie Serie B Adrian Benedyczak uzbierał już 10 trafień i trzy asysty przy bramkach kolegów. Być może wkrótce zadbiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej, bowiem jego zespół jest zdecydowanym liderem tabeli.

Przed pierwszym gwizdku w poniedziałkowym meczu ligowym z Catanazaro Parma uhonorowała Benedyczaka, który wszedł do "Klubu 100". Polski zawodnik odebrał nagrodę z rąk dyrektora sportowego Roela Vaeyensa.

Na murawie działacz wręczył Benedyczakowi pamiątkową koszulkę, a także specjalnie przygotowaną figurkę z jego wizerunkiem. Należy odnotować, że snajper rozpoczął wspomniane spotkanie w podstawowej "jedenastce".

ZOBACZ WIDEO: Michał Probierz zdradza, co pomyślał po obronionym przez Szczęsnego karnym

W swoim 101. występie Benedyczak niewiele wskórał. 23-latek rozegrał 61 minut, zaś Parma poniosła porażkę 0:2 przed własną publicznością.

Czytaj więcej: Liverpool ma konkurencję. Faworyt do objęcia The Reds jest rozchwytywany Wielki transfer na horyzoncie. Gigant chce reprezentanta Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Benedyczak awansuje z Parmą do Serie A?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)