Zasłabł podczas meczu Serie A. Są najnowsze informacje ze szpitala

Piłkarski świat wstrzymał oddech po tym, jak Evan Ndicka osunął się na murawę podczas meczu Udinese - Roma. Rzymski klub przekazał nowe informacje ws. swojego piłkarza.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Evan Ndicka na noszach opuszcza boisko w Udine Getty Images / Evan Ndicka na noszach opuszcza boisko w Udine

W drugiej połowie niedzielnego spotkania Evan Ndicka upadł na murawę bez kontaktu z rywalem i złapał się za klatkę piersiową. Momentalnie zjawili się przy nim pozostali zawodnicy i sztab medyczny. 24-latek nie stracił przytomności, ale opuścił boisko na noszach.

W zaistniałej sytuacji piłkarze obu drużyn nie chcieli kontynuować gry i spotkanie zostało zawieszone przy wyniku 1:1. O sposobie jego dokończenia zadecyduje Serie A, ale przesądzone jest, że zawody nie zostaną wznowione w poniedziałek.

ZOBACZ WIDEO: Czy Lewandowski zostanie prezesem PZPN? Mamy odpowiedź

Prosto z Dacia Arena Ndicka został przetransportowany do szpitala na badania. Jak podaje Sky Sport, u 24-letniego piłkarza wykluczono atak serca. Niedługo później klub potwierdził, że zawodnik czuje się lepiej, ale pozostanie w szpitalu na obserwacji.

Przed powrotem do Rzymu, jak poinformował Gianluca Di Marzio, kolegę w szpitalu odwiedzieli partnerzy z drużyny, w tym Nicola Zalewski oraz sztab szkoleniowy na czele z trenerem Daniele De Rossim. Obecny był także prezes klubu Lina Soulouko.Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×