Boniek radzi Probierzowi. "Musisz się zastanowić"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Zbigniew Boniek, Michał Probierz
Getty Images / / Zbigniew Boniek, Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski już za niecałe dwa miesiące przystąpi do mistrzostw Europy w Niemczech. Przed tym turniejem do selekcjonera Michała Probierza zwrócił się Zbigniew Boniek. Rady przekazał za pośrednictwem kanału "Foot Truck".

Mistrzostwa Europy 2024 odbywać się będą od 14 czerwca do 14 lipca. Reprezentacja Polski znalazła się w grupie D - zagra z Holandią (16 czerwca), Austrią (21 czerwca) oraz Francją (25 czerwca).

Podczas przygotowań do Euro Biało-Czerwoni wezmą udział w dwóch spotkaniach towarzyskich. Najpierw zmierzą się z Ukrainą (7 czerwca), a następnie z Turcją (10 czerwca).

Przed mistrzostwami Starego Kontynentu o rady dla selekcjonera Michała Probierza zapytany został Zbigniew Boniek. - Jeśli ja miałbym coś powiedzieć, to powiedziałbym tak: "Michał, musisz się nad jedną rzeczą zastanowić. To, co wystarczyło na Walię, to za mało na Euro 2024, bo to jest inny poziom. Pierwszy raz jedziesz, nie przywiązuj się do nazwisk, tylko przywiązuj się do tych, co znajdują się w formie" - zdradził były szef PZPN, a obecnie wiceprezydent UEFA na kanale "Foot Truck".

- Dam prosty przykład: z Walią graliśmy środkiem Slisz, Piotrowski, Zieliński. Gdybym powiedział Michałowi, że bym wystawił np. Żurkowskiego, Modera i Linettego w środku to nie wiem, która trójka jest mocniejsza. Najważniejsze jest nieprzywiązywanie się do nazwisk - dodał Boniek.

A następnie stwierdził, że trzeba mieć dobrą ocenę całej sytuacji. Przypomniał poza tym, że przywiązywanie się do nazwisk "zgubiło nas podczas mundialu w Rosji".

- Z Senegalem wtedy graliśmy czterema zawodnikami, którzy nie byli gotowi do gry i przegraliśmy - spostrzegł.

ZOBACZ WIDEO: Co dalej ze Szczęsnym? "Lewy" szczerze o jego końcu kariery

Czytaj także: > Podolski wściekły. "Nie jest wam po prostu wstyd?" > Trwa czarna seria Pogoni Szczecin. Weekend niespodzianek w Orlen Ekstralidze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Jagafan !
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Zbyszek ....jaki ty mądry jesteś - szok ! jakby z warszafy - taki mądry